Resimde kaç hayvan var? 15’ten fazla bulanlar çok zeki!

Sosyal medyada viral olan optik illüzyon görüntüsünün içindeki tüm gizli hayvanları tespit ederek IQ’nuzu tespit etmeye ne dersiniz? 15 saniye içinde tüm hayvanları bulabilirseniz sizden zekisi yok!

Resimde kaç hayvan

Resimde kaç hayvan var? 15’ten fazla bulanlar çok zeki! Ancak saniyede bir hayvanı bulmanız ve 15 saniyede tamamlamanız gerekiyor.

IQ seviyesini tespit etmek için uzmanlar tarafından eğlenceli bir optik illüzyon hazırlandı. Sosyal medyada viral olan ‘Resimde kaç hayvan var’ bulmacası hızla yayıldı. Filin içinde kaç hayvan olduğunu tespit edebilir misiniz? Kendinize güveniyor, ‘görsel zekam inanılmaz iyi, bir gördüğümü asla unutmam’ diyorsanız buyurun teste…


Yukarıdaki görüntü, sosyal medyada paylaşıldı ve bakanları filin içindeki tüm gizli hayvanları görmeye davet etti. Bu viral görüntüdeki tüm gizli hayvanları tespit etmek hız ve dikkat gerektiriyor. Peki, resimde kaç hayvan var?

Tüm gizli hayvanları bulmak için sadece 15 saniyeniz var. Buradaki zorluk, beyninizin iyi durumda olup olmadığını görmek. Eğer 15 saniyede tüm hayvanları bulursanız IQ’nuz oldukça yüksek demektir.

Bu optik yanılsama, zekanızı test etmenize yardımcı olabilir. Ne kadar çok hayvan tespit ederseniz, IQ seviyenizin de o kadar yüksek olduğu anlamına gelir.

• 15’ten fazla hayvan tespit edebildiyseniz , beyniniz ‘çok iyi durumda’ demektir.

•  İllüzyonda 10’dan fazla hayvan bulabildiyseniz, beyniniz ‘iyi durumda’ demektir.

•  Yalnızca beş veya altı hayvan keşfedebiliyorsanız, bu, zihninizin ‘yardıma ihtiyacı olduğu’ anlamına gelir.

İŞTE CEVAPLAR…

Optik İllüzyon görüntüsüne yakından bakalım ve görsel meydan okumada hayvanları tespit edelim… Bu viral optik illüzyonda fil dahil toplam 17 hayvan var ve isimleri şöyle:

hayvanlar


Boa yılanı, örümcek, rakun, kaplumbağa, fok, kalamar, tavşan, yarasa, vatoz, sincap, kelebek, jaguar, ayı, kanguru, maymun, yelken balığı ve son olarak fil.

Resimde seçeceğiniz obje size ruh halinizi söylüyor!


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.