Resimde kaç hayvan var? 15’ten fazla bulanlar çok zeki!

Sosyal medyada viral olan optik illüzyon görüntüsünün içindeki tüm gizli hayvanları tespit ederek IQ’nuzu tespit etmeye ne dersiniz? 15 saniye içinde tüm hayvanları bulabilirseniz sizden zekisi yok!

Resimde kaç hayvan

Resimde kaç hayvan var? 15’ten fazla bulanlar çok zeki! Ancak saniyede bir hayvanı bulmanız ve 15 saniyede tamamlamanız gerekiyor.

IQ seviyesini tespit etmek için uzmanlar tarafından eğlenceli bir optik illüzyon hazırlandı. Sosyal medyada viral olan ‘Resimde kaç hayvan var’ bulmacası hızla yayıldı. Filin içinde kaç hayvan olduğunu tespit edebilir misiniz? Kendinize güveniyor, ‘görsel zekam inanılmaz iyi, bir gördüğümü asla unutmam’ diyorsanız buyurun teste…


Yukarıdaki görüntü, sosyal medyada paylaşıldı ve bakanları filin içindeki tüm gizli hayvanları görmeye davet etti. Bu viral görüntüdeki tüm gizli hayvanları tespit etmek hız ve dikkat gerektiriyor. Peki, resimde kaç hayvan var?

Tüm gizli hayvanları bulmak için sadece 15 saniyeniz var. Buradaki zorluk, beyninizin iyi durumda olup olmadığını görmek. Eğer 15 saniyede tüm hayvanları bulursanız IQ’nuz oldukça yüksek demektir.

Bu optik yanılsama, zekanızı test etmenize yardımcı olabilir. Ne kadar çok hayvan tespit ederseniz, IQ seviyenizin de o kadar yüksek olduğu anlamına gelir.

• 15’ten fazla hayvan tespit edebildiyseniz , beyniniz ‘çok iyi durumda’ demektir.

•  İllüzyonda 10’dan fazla hayvan bulabildiyseniz, beyniniz ‘iyi durumda’ demektir.

•  Yalnızca beş veya altı hayvan keşfedebiliyorsanız, bu, zihninizin ‘yardıma ihtiyacı olduğu’ anlamına gelir.

İŞTE CEVAPLAR…

Optik İllüzyon görüntüsüne yakından bakalım ve görsel meydan okumada hayvanları tespit edelim… Bu viral optik illüzyonda fil dahil toplam 17 hayvan var ve isimleri şöyle:

hayvanlar


Boa yılanı, örümcek, rakun, kaplumbağa, fok, kalamar, tavşan, yarasa, vatoz, sincap, kelebek, jaguar, ayı, kanguru, maymun, yelken balığı ve son olarak fil.

Resimde seçeceğiniz obje size ruh halinizi söylüyor!