Dünya Bankası: Deprem desteği belediyelere verilecek

Dünya Bankası Başkanı David Malpass, “Türkiye’ye verilecek deprem yardımının doğrudan hazineye verilmeyeceğini, belediyeler düzeyinde temel altyapının yeniden inşası için kullanılacağını” söyledi.

Dünya Bankası

Dünya Bankası, “Türkiye deprem yardımının hükumete değil, belediyelere vereceğini” açıkladı!

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından binlerce bina yıkılırken, binlerce kişi de hayatını kaybetti. Dünya Bankası, Türkiye’ye deprem desteği vereceğini açıkladı. Söz konusu yardımın detayları ise belli oldu!


Dünya Bankası’nın Türkiye’ye 1 milyar 780 milyon dolar deprem desteği vereceği açıklanmıştı.

Dünya Bankası yaptığı açıklamada, “felaketin büyüklüğünün tahmin edilmesi, kurtarma ve yeniden inşa desteği için öncelikli alanların belirlenmesine yönelik hızlı bir hasar değerlendirmesinin başlatıldığını” söylemişti.

Dünya Bankası Başkanı David Malpass, Türkiye’ye verilecek deprem desteğiyle ilgili konuştu.

Malpass, “Yardımın doğrudan hazineye verilmeyeceğini, belediyeler düzeyinde temel altyapının yeniden inşası için kullanılacağını” söyledi.


Malpass ayrıca, “Felaketten etkilenen insanlar için 1 milyar dolarlık ek yardım paketinin hazırlandığına” da vurgu yaptı.

Haluk Levent: AFAD da bizim AHBAP da!


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.