Emekli ve memurun alacağı zam oranı belli oldu

İşçi, memur ve Bağ-Kur emeklisi yılın ikinci yarısında yüzde 25 zam alacak. Komisyona sunulmak üzere hazırlanan önergenin ayrıntıları belli oldu.

memur maaşları

Emekli Sandığı Bağ-kur ve SSK emeklileri yılın ikinci altı ayı için toplamda yüzde 25 zam alacak.

Önerge, en düşük memur maaşını 22 bin liraya çıkaran, kurumlar vergisinde artış öngören torba yasa teklifine eklenecek.


Komisyonda görüşmeleri devam eden teklife önergeyle eklenecek.

Meclise sunulan torba yasada emeklilere ilişkin bir refah payı düzenlemesi yer almamış ve bu durum tepkiye neden olmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün AK Parti İl Başkanları toplantısında emekli maaşlarının yeniden düzenlemesi için talimat verdiğini açıklamıştı.

Haziran ayı enflasyonun açıklanmasıyla SSK ve BAĞ-KUR emekli aylıklarının yüzde 19.77, memur maaşları 6 aylık enflasyon farkı ve temmuz ayındaki yüzde 6 toplu sözleşme dikkate alınarak yüzde 17.55 oranında zam alacaktı.

Yasa teklifinin görüşmeleri devam ediyor.

Memur maaşı düzenlemesi komisyondan geçti


En düşük memur maaşını 22 bin 17 lira yapacak olan düzenleme maddesi Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi.

Bitcoin (BTC USD) 6 ayın yıldızı oldu!


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.