Adnan Polat: 2024 ve 2025 yılları zor geçecek

Adnan Polat

Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat, 2024 ve 2025 yıllarının zor geçeceğini, sabır gerektiğini söyledi: Devlet de tasarruf yapmalı.

Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat, Türkiye açısından önümüzdeki iki yılın zor geçeceğini belirterek “Yerel seçimden sonra sıkılaştırma artacak. Ancak devletin de tasarruf yapması lazım, sadece milletin değil” dedi.

Adnan Polat ve Ege Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Murat Polat, Avrupa’da üs olarak seçtikleri Macaristan’da Ege Seramik’in 52’inci yılı kapsamında düzenledikleri etkinlikte hem ekonomideki gelişmeleri hem holdingin yeni projelerini değerlendirdi.


Adnan Polat ekonomide daha önce de krizler yaşandığını hatırlatarak “Ekonominin kuralları var. O kuralları uygulayıp ve sabırlı oldukça da bence bu enflasyon kontrol altına alınır. Bakanımız Mehmet Şimşek’in dediği gibi rasyonel uygulamalara gitmek lazım” dedi.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre; yerel seçimden sonra gerekli sıkılaştırma politikalarının uygulanacağını dile getiren Adnan Polat şöyle konuştu:

• Önümüzdeki 1.5-2 senelik süreçte sıkıntılı günler olacak. Talep azalacak. Arz edenler satacak yer bulamadığı için fiyatlarını düşürmek zorunda kalacaklar.

• Şirketlerde bünyesi zayıf olanlarda batmalar çok olacak. İşsizlik artacak. İş insanları da tedbirli olmak adına frene basacak.


Adnan Polat kimdir

“Çılgın büyüme yok”

Holding açısından durumu “Öyle çılgınlar gibi büyümenin peşinde değiliz. Şöyle söyleyelim sırtımıza taşıyabileceğimiz kadar yük vuracağız” şeklinde yorumlayan Adnan ve Murat Polat projelerini ise şöyle özetledi:

• Macaristan’da gayrimenkul projelerimiz sürüyor. City Pearl’ü kademe kademe bitirebiliriz. Bu yıl 2 tane blok toplam 620 daire var. Biri haziran ayında bitecek. Yeni bir projemiz daha var.

Golden visa süreci de devam ediyor. Satışlara da faydası olur diye düşünüyoruz.

• Ege Seramik’te ise yenileme yatırımlarımız sürüyor. Ancak bu dönem doğalgaz fiyatları öyle bir hal aldı ki. 3.5 sene önce ayda 10 milyon TL doğalgaz parası öderken bugün ayda 155 milyon TL ödüyoruz.


• Bu durumda küçülmeye gitmek durumunda kaldık. Tarihimizde ilk kez işten çıkarmak zorunda kaldık. 400 kişiyi ağlaya ağlaya çıkarmak zorunda kaldık. İşler düzelince hepsini geri almaya başladık.

Ömer Koç: Elzem olmayan harcamalarınızı erteleyin


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.