Başbakan Yıldırım, şortlu kadın saldırısı için yorumda bulundu

Başbakan Binali Yıldırım, Ayşegül Terzi’nin şort giydiği için otobüste saldırıya uğramasıyla ilgili olarak konuştu. Saldırganın normal bir adam olduğunu düşünmediğini ifade eden Yıldırım, “Hoşuna gitmeyebilir, mırıldanırsın…” dedi. Yıldırım saldırganın önce serbest bırakılıp ardından tutuklanmasını adalet sistemindeki sıkıntı olarak değerlendirdi.

Başbakan Yıldırım şort giyen kadın saldırısı için yorumda bulundu

Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul’da bir erkeğin bir kadına “şort giydiği” bahanesiyle saldırması hakkında Ahmet Hakan’a konuştu.

Hürriyet köşe yazarı Ahmet Hakan’a konuşan Başbakan Yıldırım, saldırganın “normal biri olmadığını” savundu. Eğer bu durum erkeğin hoşuna gitmediyse “mırıldanabileceğini” söyledi.

Saldırganın önce serbest bırakılıp sonra tutuklanmasını da yorumlayan Başbakan Yıldırım, adalet sisteminde sıkıntı olduğunu, kararların toplumsal tepkiye göre değil, kanuna göre verildiğini söyledi.


Başbakan Binali Yıldırım Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan’a konuştu. Binali Yıldırım’ın cevap verdiği sorulardan biri de şort giydiği için bir kadına tekme atılmasıydı.


Ayşegül Terzi: Şort giydiğin için tekme ye; ya sonra?

İşte Başbakan’ın konuyla ilgili açıklamaları:

“O adam normal biri değil”

“Normal biri değil. Ben onun normal bir adam olduğunu düşünmüyorum. Normal biri değil. Çünkü normal bir insanın yapacağı bir iş değil yaptığı. Hoşuna gitmeyebilir, mırıldanırsın… Bu adamın geçmiş kayıtlarına bakılırsa bir tıbbi sorunu olduğu çıkacaktır. Hal ve hareketlerinde de bir gariplik var. Gülüyor, mülüyor.”

Video: Hemşire şort giydi diye otobüste saldırıya uğradı

“Adalette sıkıntı var, işe kitabi bakılıyor”

“Gözaltına alındı, serbest bırakıldı, sonra tutuklandı. Bizim adalet sistemimizde de bir sıkıntı var. İşe kitabi bakılıyor, işin toplumsal tarafı nedir, toplumdaki karşılığı nedir düşünülmüyor. Kanuna göre birisine fiili bir saldırıda bulunmanın durumu nedir, ona bakılıyor. Sonra düzeltiyorsunuz ama düzeltme hasarı ortadan kaldırmıyor.”


Yaşam tarzı kaygısı: Başbakan Türkiye’de yaşam tarzıyla ilgili kaygıların 15. sırada geldiğini de ifade etti. “Türkiye gerçekliğiyle alakası yok. CHP’nin yegane sermayesiydi bu ama bitti. İnsanların önceliği terör, ekonomi, işsizlik, gelir dağılımı sorunu…”

Fotoğraftaki adamın yüzüne özenle bakın; ne görüyorsunuz?

Kadınlar bedenine ne kadar güveniyor?

Kader, sadece kadın ismi olsa keşke!

Kadınların kurtuluşu erkek gibi olmak mı?

Kadın bedeni metadır!


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.