Akupunktur ile sigaradan hızlı ve doğal yöntemlerle kurtulun!

Ülkemizde ve dünyada birçok insanın sağlığında geri dönülmez sorunlara neden olan sigara bağımlılığının, akupunktur yöntemiyle doğal, yan etkisiz ve hızlı bir şekilde terk edilebileceği vurgulandı.

Akupunktur ile sigaradan hızlı ve doğal yöntemlerle kurtulun!

Türkiye’de her yıl yaklaşık 100 bin kişinin sigara kullanımına bağlı hastalıklar nedeniyle hayatını kaybettiğine dikkat çeken Emsey Hospital Nöroloji Uzmanı Dr. Suzan Üstün, Dünya Sigarayı Bırakma Günü kapsamında açıklamalarda bulundu. Üstün: “Akupunktur yardımıyla sigara bağımlılığından sinirlenmeden, iştahınız artıp kilo almadan ve dikkat dağınıklığı yaşamadan kurtulmanız mümkün” dedi

Siz sigarayı bırakırken sevdikleriniz üzülmesin

Akupunkturun sigarayı bırakmada en etkili yöntemlerden biri olarak Dünya Sağlık Örgütü tarafından kabul edildiğini dile getiren Uzm. Dr. Suzan Üstün,


“Akupunktur sayesinde sigara yoksunluğu sırasında kişilerin hissettiği baş ağrısı, sinirlilik, açlık, konsantrasyon sorunu gibi olumsuzlukları azaltıyoruz. Sigara hem organik hem de psikolojik bağımlılığa neden olduğundan sigarayı bırakmak kişiyi hem bedenen hem de ruhen zorlayıcı bir durumdur. Bu süreç sigarayı bırakan kişiler kadar bu kişilerin en yakınındaki aile bireyleri ve iş arkadaşları için de sıkıntılara yol açabilmektedir. Akupunkturla kişilerin yaşam kalitesinde herhangi bir değişiklik olmadan ve sevdiklerini üzmeden sigarayı bırakmasını kolaylaştırıyoruz” diye konuştu.

Sigarayı gülümseyerek bırakın

Akupunktur

Uzm. Dr. Suzan Üstün sözlerine şöyle devam etti: “Mutluluğun, huzurun ve keyfin kaynağı olan endorfin hormonunu salgılama görevi, sigara içen kişilerde sigaranın etken maddesi nikotin tarafından üstlenilir. Bu nedenle sigara içilmediğinde bu hormonun çalışması baskılanır. Biz akupunktur yönteminde kulakta tespit edilmiş refleks noktalarına akupunktur iğnelerini yerleştirerek endorfin sağlayan sinir uçlarını uyarıyoruz. Bu da kişilerin daha mutlu, huzurlu ve sakin olmasını ve sigara yoksunluğunun belirtilerinin azalmasını sağlıyor.”


Sigarayı bırakmada ilk 3 gün kritik

Sigarayı bırakmak isteyen kişiler için ilk 72 saatin kritik önem taşıdığını ifade eden Uzm. Dr. Üstün, bu dönemde kişilerde yoksunluğun gözükebileceğine ve bazen bu durumun şiddetli bir şekilde yaşanabileceğine dikkat çekti.

Uzm. Dr. Üstün, akupunktur uygulamasıyla salgılanan endorfinin ise ilk 3 gün hastaları rahatlatacağını ve bırakma eşiğine hastaları daha konforlu taşıyacağını belirtti.


İlk 3 gün seans uygulanan kişilere eğer ihtiyaç duyarlarsa bir hafta sonra 1-2 seans akupunktur uygulayabildiklerini de bildiren Üstün, sigara bağımlılığının tam olarak sona erdiğini söyleyebilmek için kişinin 6 ay sigara içmemesi gerektiğini açıkladı. Üstün, bu dönemde kişi eğer sigarayı ararsa birkaç akupunktur seansı daha gerçekleştirebildiklerini sözlerine ekledi.

Sigara hangi hastalıklara neden oluyor?


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.