BBC gizli milliyet testi: Hangi ırktan geliyorum?

BBC gizli milliyet testi: Hangi ırktan geliyorum? BBC’nin internet sitesinde yer verilen teste verdiğiniz cevaplara göre, hangi milliyetin kültürüne ve yapısına uygun olduğunuzu görebiliyorsunuz.

BBC gizli milliyet testi: Hangi ırktan geliyorum?
Türkçe sorular ve test linki aşağıda

BBC gizli milliyet testi: Hangi ırktan geliyorum?

BBC, resmi internet sitesi aracılığı ile oldukça enteresan bir test yayınladı. Sadece 20 farklı soruya yanıt vererek karakterinizin hangi ülkenin kültürüyle daha çok bağdaştığını görebiliyorsunuz. Yapmanız gereken, size iletilen soruları ‘Hiç Katılmıyorum’ seçeneğinden ‘Kesinlikle Katılıyorum’ seçeneğine kadar giden 5 farklı seçerek ilerlemek olacak.


Testin siz farkında bile olmadan karakter olarak hangi kültürel değerler sahip olduğunuzu ölçmesi, sahip olduğunuz milliyet ile bir ilgisi de bulunmuyor.

Sonuçlar bazı kişiler için yanıltıcı olsa da testin genel olarak bilimselliğe uygun olduğunu söyleyebiliriz.

Sizler için testteki soruların Türkçe çevirisini de paylaşıyoruz. Böylece aşağıdan bakarak soruları kolayca yanıtlayabilirsiniz.

BBC gizli milliyet testi: Hangi ırktan geliyorum?

1- Konuşkan biriyimdir.

2- Tam zamanlı bir işe sahibim

3- Rahat biriyimdir ve stresten etkilenmem.

4- İnsanlarla sürekli kavga ederim.

5- Hassas bir yapım vardır.

6- Affedici bir doğaya sahibim.

7- Düzensiz biri olarak tanımlanabilirim.

8- Fazla endişeli bir yapım vardır.

9- Etkin bir hayal gücüne sahibim.

10- Sessiz biri olarak nitelendirilebilirim.

11- Tembel biriyimdir.

12- Duygusal olarak stabil bir yapım vardır ve çabuk hayal kırıklığına uğramam.

13- Yaratıcı biri olduğum söylenebilir.

14- Utangaç ve çekingen biriyimdir.

15- Hemen hemen herkese karşı kibar biriyimdir.

16- İşlerimi verimli bir biçimde hallederim.

17- Rutin işlerde çalışmayı tercih ederim.

18- Dışarı sık çıkan, sosyal biriyimdir.

19- Bazen insanlara karşı kabalaşırım.

20- Birkaç sanat alanına karşı ilgiliyim.

TEST İÇİN BURAYA TIKLAYIN (Yukarıda Türkçe çevirisini verdiğimiz sorularla testi çözebilirsiniz. Teste başlarken “Begin” butonuna ve sonrasında “Start” butonuna tıklamanız gerekiyor. En sağdaki seçenek: Tamamen katılıyorum. En soldaki seçenek: Kesinlikle katılmıyorum.)


İndigo Dergisi Instagram hesabını takip ediyor musunuz?

Sağ ve sol beyin testi: Beyninizde hangi lobu daha iyi kullanıyorsunuz?


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.