Optik illüzyon testi: Bu resmi nasıl gördüğünüz aşk hayatınız hakkında bilgi veriyor

Kişisel gelişim platformu ve ilişki sitesi Your Tango tarafından yayınlanan optik illüzyon testi sosyal medyada kısa sürede gündem oldu.

optik illüzyon testi

Optik illüzyon testi: Bu resmi nasıl gördüğünüz aşk hayatınız hakkında bilgi veriyor

Sosyal medyada popüler olan optik illüzyon testlerine bir yenisi daha eklendi. Uzmanlar, bu optik illüzyon testinin nasıl bir sevgili olduğunuz hakkında ipuçları verdiğini vurguladı.


Buna göre, iç içe geçmiş dört farklı resimden oluşan olan sanat eserinde ilk gördüğünüz resim nasıl bir ilişki aradığınızla ilgili ipuçları veriyor.

Uzmanlara göre, zihin bir soruya kesin yanıt bulamadığında görmek istediğini seçiyor. Peki siz bu resimde ilk olarak ne görüyorsunuz?

Resme daha yakından bakın:

optik illüzyon

Uzmanlar, resme bakıldığında hangi figürün gözünüze çarptığına bağlı olarak, ‘büyük resme’ bakan türden biri olup olmadığınızı hesaplıyor ve bunun üzerinden de tahminlerde bulunuyor.


Optik illüzyona kendiniz bir göz atın ve içinde gördüğünüz ilk şeyin aşk hayatınız hakkında ne söylediğini öğrenin…

Şimdi vermiş olduğunuz muhtemel yanıtlara göre:

  • Yaşlı bir adamın profili: Uzun süreli bir ilişki aradığınız anlamına geliyor.
  • Ata binen adam: Kalbini ehlileştirmek biraz zor. Yorgunsunuz.
  • Nehir kenarında yatan kadın: Geçmişte aşktan yana üzücü durumlar yaşamışsınız.
  • Nehir üzerindeki taş kemer: Maceradan hoşlanan birini arıyorsunuz.

Sağ-sol beyin testi: Kedi mi görüyorsunuz, geyik mi?


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.