Zeka ölçen kişilik testi: Resimde kaç rakam görüyorsunuz?

Kişilik testleri farkındalık, zekayı kullanma biçimi ya da hafıza düzeyini ölçüyor. Resme ilk baktığınızda gizli olan içeriği fark ediyor musunuz? Her fark ettiğiniz sizinle ilgili başka bir gerçeği sunuyor. İşte gizli resimle karakterinizi ortaya çıkaran kişilik testi…

zeka testi

Zeka ölçen kişilik testi: Aşağıdaki sonuçlara bakmadan önce resimde kaç rakam görüyorsunuz?

Kişilik testleri karmaşık görünen resimlerle beyninizin nasıl çalıştığı konusunda ipucu veriyor. Rakamlar, renkler, resimler, çizimler gibi birçok detay kişilik testlerinin parçalarını oluşturuyor. Hafıza veya zekanızı test etmek için bu testleri deneyebilirsiniz.


İllüzyon testleri, nesneler ve arka planları arasındaki farkı algılamanızı sağlayan kontrast duyarlılığı ölçüyor. Bu duyarlılık beyinde görsel işlevin önemli bir yönüdür.

Resimde kaç rakam görebiliyorsunuz?

Dönen mavi ve beyaz görüntü birçok rakam içeriyor. Siz kaç tanesini görebiliyorsunuz? Tıklayın kendinizi test edin…

5 rakam görüyorum

Siz genelde büyük resimdeki olayları görenlerdenseniz. Olayların detayları, arka planıyla ilgilenmediğiniz gibi gözünüzün gördüğüne inanıyorsunuz. Aceleci yapınız bazen düşünmenizi engelliyor. Fakat düşünerek hareket ettiğinizde çevrenizdekileri kendinize hayran bırakan bir yapınız var.

7 rakam görüyorum

Analitik gücü olan ve değerlendirmeyi seven bir yapınız var. Katıldığınız ortamlarda genelde mantıklı fikirlerinizle dikkat çekiyorsunuz. Bu sizin özgüveninizi artırdığı gibi çevrenizin size olan hayranlığını da artırıyor.

3 rakam görüyorum

Hayatı hızlı yaşamayı seven yönünüz sizi bazen hatalara sürüklüyor. Acil karar verip sonra pişman oluyorsunuz. Sözel zekanız sayısal zekanızdan daha üstün.

11 rakam görüyorum


Temkinli, acele karar vermeyen ve risk almayı sevmeyen birisiniz. Analiz gücünüz geliştiği gibi zehir gibi zekaya sahipsiniz. Rakamlarla aranız iyi ve muhtemelen sayısal içeren birçok şeyi seviyorsunuz. Olaylara bakış açınızdan dolayı çevreniz sizden mutlaka tavsiye alıyor. Bir yerde bir hata varsa sizin onu görmemeniz imkansız gibi bir şey.

Sağ sol beyin testi: Beynin hangi tarafını daha iyi kullanıyorsun?


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.