Zeka ölçen kişilik testi: Resimde kaç rakam görüyorsunuz?

Kişilik testleri farkındalık, zekayı kullanma biçimi ya da hafıza düzeyini ölçüyor. Resme ilk baktığınızda gizli olan içeriği fark ediyor musunuz? Her fark ettiğiniz sizinle ilgili başka bir gerçeği sunuyor. İşte gizli resimle karakterinizi ortaya çıkaran kişilik testi…

zeka testi

Zeka ölçen kişilik testi: Aşağıdaki sonuçlara bakmadan önce resimde kaç rakam görüyorsunuz?

Kişilik testleri karmaşık görünen resimlerle beyninizin nasıl çalıştığı konusunda ipucu veriyor. Rakamlar, renkler, resimler, çizimler gibi birçok detay kişilik testlerinin parçalarını oluşturuyor. Hafıza veya zekanızı test etmek için bu testleri deneyebilirsiniz.


İllüzyon testleri, nesneler ve arka planları arasındaki farkı algılamanızı sağlayan kontrast duyarlılığı ölçüyor. Bu duyarlılık beyinde görsel işlevin önemli bir yönüdür.

Resimde kaç rakam görebiliyorsunuz?

Dönen mavi ve beyaz görüntü birçok rakam içeriyor. Siz kaç tanesini görebiliyorsunuz? Tıklayın kendinizi test edin…

5 rakam görüyorum

Siz genelde büyük resimdeki olayları görenlerdenseniz. Olayların detayları, arka planıyla ilgilenmediğiniz gibi gözünüzün gördüğüne inanıyorsunuz. Aceleci yapınız bazen düşünmenizi engelliyor. Fakat düşünerek hareket ettiğinizde çevrenizdekileri kendinize hayran bırakan bir yapınız var.

7 rakam görüyorum

Analitik gücü olan ve değerlendirmeyi seven bir yapınız var. Katıldığınız ortamlarda genelde mantıklı fikirlerinizle dikkat çekiyorsunuz. Bu sizin özgüveninizi artırdığı gibi çevrenizin size olan hayranlığını da artırıyor.

3 rakam görüyorum

Hayatı hızlı yaşamayı seven yönünüz sizi bazen hatalara sürüklüyor. Acil karar verip sonra pişman oluyorsunuz. Sözel zekanız sayısal zekanızdan daha üstün.

11 rakam görüyorum


Temkinli, acele karar vermeyen ve risk almayı sevmeyen birisiniz. Analiz gücünüz geliştiği gibi zehir gibi zekaya sahipsiniz. Rakamlarla aranız iyi ve muhtemelen sayısal içeren birçok şeyi seviyorsunuz. Olaylara bakış açınızdan dolayı çevreniz sizden mutlaka tavsiye alıyor. Bir yerde bir hata varsa sizin onu görmemeniz imkansız gibi bir şey.

Sağ sol beyin testi: Beynin hangi tarafını daha iyi kullanıyorsun?