Bakan Kurum’dan “Asgari ücretli sosyal konut kredisini nasıl ödeyecek?” sorusuna yanıt: Biraz eşinden, dostundan borç alarak, biraz ek mesai yaparak

Bakan Murat Kurum’dan “Asgari ücretliler hem kira, hem konut kredisini nasıl ödeyecek?” sorusuna yanıt: “Biraz eşinden, dostundan borç alarak, biraz belki ek mesai yaparak bu bedeli karşılayabilirler.”

sosyal konut

Video aşağıda – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi olarak başlattığı kampanyanın yankıları devam ediyor. Başvuruların başladığı projeyle ilgili bir televizyon kanalında açıklamalarda bulunan Bakan Murat Kurum asgari ücretli vatandaşlar için; “Biraz eşinden, dostundan borç alarak karşılayabilirler” dedi.

Başvuruların bugün başladığı sosyal konut Projesi’nin detayları belli olmaya başladı.


Farklı mecralarda projeyle ilgili bilgilendirme yapan Bakan murat kurum projeye katılımın çok yüksek olduğunu vurguladı.

Bir televizyon kanalında projenin detaylarından bahseden Bakan Kurum, asgari ücretli vatandaşların hem kira hem kredi yükünü nasıl karşılayacağı sorusuna çok ilginç bir cevap verdi.

“EŞİNDEN DOSTUNDAN BORÇ ALARAK…”

Bakan Kurum yaptığı açıklamada; “Biraz eşinden, dostundan borç alarak, biraz belki ek mesai yaparak bu bedeli karşılayabilirler.” dedi.


İşte Bakan Kurum’un o sözleri:

Sosyal konut projesinde enflasyon riski korkutuyor: 20 yıllık vadede 850 bin liralık bir ev için ödenecek tutar bakın ne kadar tutuyor!