Bakan Kurum’dan “Asgari ücretli sosyal konut kredisini nasıl ödeyecek?” sorusuna yanıt: Biraz eşinden, dostundan borç alarak, biraz ek mesai yaparak

Bakan Murat Kurum’dan “Asgari ücretliler hem kira, hem konut kredisini nasıl ödeyecek?” sorusuna yanıt: “Biraz eşinden, dostundan borç alarak, biraz belki ek mesai yaparak bu bedeli karşılayabilirler.”

sosyal konut

Video aşağıda – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi olarak başlattığı kampanyanın yankıları devam ediyor. Başvuruların başladığı projeyle ilgili bir televizyon kanalında açıklamalarda bulunan Bakan Murat Kurum asgari ücretli vatandaşlar için; “Biraz eşinden, dostundan borç alarak karşılayabilirler” dedi.

Başvuruların bugün başladığı sosyal konut Projesi’nin detayları belli olmaya başladı.


Farklı mecralarda projeyle ilgili bilgilendirme yapan Bakan murat kurum projeye katılımın çok yüksek olduğunu vurguladı.

Bir televizyon kanalında projenin detaylarından bahseden Bakan Kurum, asgari ücretli vatandaşların hem kira hem kredi yükünü nasıl karşılayacağı sorusuna çok ilginç bir cevap verdi.

“EŞİNDEN DOSTUNDAN BORÇ ALARAK…”

Bakan Kurum yaptığı açıklamada; “Biraz eşinden, dostundan borç alarak, biraz belki ek mesai yaparak bu bedeli karşılayabilirler.” dedi.


İşte Bakan Kurum’un o sözleri:

Sosyal konut projesinde enflasyon riski korkutuyor: 20 yıllık vadede 850 bin liralık bir ev için ödenecek tutar bakın ne kadar tutuyor!


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.