Resimdeki 2. kaplanı 10 saniyede bulun: 100 kişiden 1’i çözebiliyor!

Resimde ilk bakışta bir kaplan gözüküyor. Ancak dikkatli bakan bazı kişiler saniyeler içerisinde “gizli kaplanı” görebiliyor.

resimde kaplanı

Sonuçlar aşağıda – Optik illüzyonlar, dünyada beyninize meydan okumanın eğlenceli bir yolu olarak biliniyor. Öte yandan duyularınızı zihninizle koordine etmenize de yardımcı oluyor. Aşağıda eklediğimiz fotoğrafa ilk kez bakan kişiler sadece birinci kaplanı görüyor. Eğer görsel zekanız çok iyiyse saniyeler içerisinde ikinci kaplanı da görebiliyorsunuz.

Optik illüzyonlu görseller insanların farkındalığını ve görsel zekasını çok iyi bir şekilde ortaya çıkarıyor. Bu aldatıcı optik illüzyonda ikinci gizli kaplanı 10 saniye veya daha kısa sürede bulabilen kişiler nüfusun yüzde 1’ini oluşturuyor. Resimde ilk bakışta bir kaplan gözüküyor. Ancak dikkatli bakan bazı kişiler saniyeler içerisinde aşağıda yer alan bir yazıya daha denk geliyor.


HERKES KOLAY BULAMIYOR

İnsanların çoğu tek bakışta sadece ilk kaplanı görüyor, ancak bu optik illüzyonda saklı kaplanı görebiliyorsanız, o zaman 100 kişiden birisi arasında girdiniz demektir.

ZİHNİNİZİ HEMEN TEST EDİN

Kendinize meydan okumanın ve aynı zamanda eğlenmenin bir yolunu arıyorsanız, doğru yere geldiniz. Bu optik yanılsamayla zihninizi test edin.

İKİNCİ KAPLANI BULABİLİR MİSİNİZ?

Kendinize meydan okumaya hazırsanız başlayalım. Bu optik illüzyonda gizlenen ikinci kaplanı bulabilir misiniz?


Şimdi aşağıda yer alan görsele yakından bakın. Burada bir ormanda duran görkemli bir kaplan görebilirsiniz.

10 SANİYENİZİ AYARLAYIP BAKIN…

Ancak görselin asıl cezbeden tarafı bir değil iki kaplan gizlenmiş olmasından kaynaklanıyor. Zamanlayıcınızı 10 saniyeye ayarlayın ve alın ve görseli incelemeye başlayın.

10 saniye veya daha kısa sürede bulduysanız süper. Ama bulamadıysanız da sorun değil.

Buldunuz mu?

Görsel zekânız müthiş. Siz muhtemelen bulmaca çözmeyi çok seven ve analitik zekâsı gelişmiş birisiniz. Aynı şeye takılmıyor ve çok yönlü düşünebiliyorsunuz. Bu da size pratik zekâ kazandırıyor.

Hayır bulamadım:


Resme bakınca büyük kaplana odaklanmanız diğer olasılıkları devre dışı bıraktı. Önünüzdeki büyük resimden dolayı arka plana bakmadığınız gibi başka olasılıkları düşünmediniz. Bunun sonucunda, çizgileri arasında kamufle edilen kaplanın üzerine yazılan harfleri göremediniz. Kaplanın üzerinde “The hidden tiger” yani gizli kaplan yazıyor. Siz olaylar karşısında çok yönlü düşünemediğiniz gibi biraz ön yargılısınız.

gizli kaplan

Resimde 16 gizli hayvanı bulun: IQ’nuz 130’un üzerinde mi?