Balık tutan adamı 11 saniyede görebilenler yüksek IQ’ya sahip

Yüksek IQ’ya sahip insanlar, 11 saniyede dev kuşun olduğu resimde bir adamın ve balığın saklı yüzünü görebiliyor. Peki, siz resimde balık yakalayan adamı gördünüz mü?

Balık tutan

Fiziksel, fizyolojik ve bilişsel yanılsamalar gibi birçok optik yanılsama türü vardır. Normal bir insan beyni, her açıdan farklı bir algı oluşturan görüntülere farklı bakabilir. Bu nedenle, optik yanılsamalar, olayları nasıl algıladığınıza ışık tuttukları için psikanaliz alanının da bir parçasıdır. Böyle bir örnek, resmin içine gizlenmiş bir adam yüzü olan büyük bir kuş görselinde görülebilir.

Bu görüntü, büyük bir kuş resminin içinde balık tutan bir adamı bulmanız gereken zor bir bilmece. Resimdeki optik illüzyonda, gizli balık tutan bir adam heybetli kuşun görüntüsünün içinde gizli, yani bu optik illüzyonun en zor yanı balık tutan adamı tespit etmek.


İpucu

Bir adamın ve balığın saklı yüzünü bulmak çok zor görünebilir! Ancak görüntüyü ters çevirirseniz bulmanız kolaylaşacak. Üstteki resimde gagasında bir adamı tutan dev bir kuş görünüyor.

İşte görselin tersi. Bakalım görebilecek misiniz?

balık tutan adam

Görebildiniz mi?

Halen göremediyseniz aşağıda işaretledik:

Cevap

Görüntüyü ters çevirdiğinizde kuşun kafası az önce aradığımız dev balığa dönüşüyor, kuşun vücudu bir ada, bacakları ise ağaç oluyor.

ters balık


Görsel illüzyonları hazırlayan uzmanlar, isteneni 11 saniyede tespit etmeyi başarırsanız, bunun olağanüstü zekanızın veya yüksek IQ seviyenizin bir işareti olabileceğini iddia ediyor.

Resimdeki çocuğun annesi kim? || Daha fazla test için bizi takip edin: Facebook, TwitterInstagram