Ormanın derinliklerindeki gizli kurdu kaç saniyede bulacaksınız?

Yüksek dikkat gerektiren bu testte ormanda ağaçların arasında kamufle olmuş bir kurt bulunmakta. Uzmanlar kurdu 10 saniye içinde fark edebilenlerin normal zekanın üzerinde olduğu yorumunda birleşiyor…

kurdu bul

Yüksek zeka dikkat testimizde ormanda kamufle olmuş bir kurt bulunmakta. Eğer zekanız ve dikkat gücünüze güveniyorsanız bu gizli kurdu 10 saniyede bulmaya çalışın. Testin sonunda beyin gücünüzü kanıtlayın. Hazırsanız başlayalım…

Yüksek zeka ve IQ testleri son dönemlerin çok merak edilen testleri arasında. Gün içinde çözdüğünüz bu testlerle dikkat seviyenizi ve beyin gücünüzü de test etmiş oluyorsunuz. Beyin gücüm kadar görsel zekam da kuvvetli diyorsanız bu dikkat testi tam size göre. O zaman ormanda kendini gizleyen vahşi kurdu 10 saniyede bulmaya çalışın.


10 saniyede gizli kurdu bulun

Eğlenceli olduğu kadar eğitici de olan zeka testleri, görsellerle daha keyifli hale gelebiliyor. Büyük küçük herkesin severek çözülen bu testler hem beyin gücünüzü hem görsel zekayı çalıştırmaktadır. Bizde sizin için yüksek IQ’lu dikkat testini hazırladık. Ormanda kendini gizleyen vahşi kurdu bulmaya çalışın. Ama bunun için sadece 10 saniyeniz var. Saatinizi hazırladıysanız başlayabiliriz.

Bu dikkat testini maalesef çoğu kişi çözemiyor. Çok fazla dikkat gerektiren bu testte odaklanmanız gereken vahşi bir kurt. Kendini çok profesyonel olarak gizleyen kurdu 10 saniyede bulmaya çalışın. Bunun için size vereceğimiz tek ipucu kurdun renkleri. Hepiniz tamamen yaprakların rengine odaklandınız değil mi? Ama ormanda sadece yaprak yok.

Gizli kurt nerede? İşte cevabı:

Vahşi kurdu eğer 10 saniye ya da daha az bir sürede bulduysanız siz tam bir dahisiniz. Neden mi? Kurdun fiziksel görünümünden yola çıkıp dikkatinizi ona verdiniz. Vahşi kurdun alacalı bir renge sahip olduğunu varsayarsak kurdu daha kısa sürede bulduğunuzu söyleyebiliriz.

İşte orman içinde kendini gizleyen vahşi kurt:

vahşi kurdu


Kabul edelim test biraz zordu. Zaten bunu da yüksek dikkate sahip insanlar çözebiliyor. Siz peki ormandaki vahşi kurdu kaç saniyede buldunuz?

En sevdiğiniz çiçek, kişilik özelliğinizi ortaya çıkarıyor!


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.