Sınıfta hangi öğrenci kopya çekiyor? 17 saniyede bulun

Bu beyin bulmacasında, sınıfta ve bir öğretmenin varlığında hangi öğrencinin kopya çektiğini belirlemeye çalışın. Sadece yüksek IQ’ya sahip insanlar bu resimdeki hileciyi 17 saniye içinde görebilirler!

öğrenci kopya

Sınıfta hangi öğrenci kopya çekiyor? 17 saniyede bulun

Bu eğlenceli oyunlar yaratıcı düşünce ile çözüldüğü için zeka bulmacaları basit bir bilmeceyi daha ilginç hale getirir. Bu tür zeka oyunlarına çözüm bulma konusunda biraz farklı düşünmeniz gerekiyor çünkü cevap hemen önünüzde olmayacak.


Yakından bakın: Sınıfta hangi öğrencinin kopya çektiğini 17 saniye içinde tespit edebilir misiniz?

kopya çeken

Yukarıdaki resimde sınıfta hangi öğrencinin kopya çektiğini belirlemeniz gerekiyor. Bu resim, sizi hile yapan öğrencinin hangisi olduğunu bulmaya zorlar. Sınıfta oturan ve bir öğretmenin huzurunda sınava giren birçok öğrenci var. Ama sınavda kopya çekmeye çalışan bir öğrenci de bulunuyor.

Cevap oldukça basit ama zor olduğu için soruyu cevaplamadan önce resme dikkatlice bakmanız gerekiyor. Bir uyarı olarak, bu zeka oyununun cevapları sorunun hemen altında verilmiştir, bu yüzden çok fazla kaydırmadan önce karar verin.

KOPYA ÇEKEN ÖĞRENCİYİ TESPİT EDEBİLDİN Mİ?

Öğrencilere dikkatli bakarsanız herkesin biraz kafası karışmış ve kâğıdı doldurmaya çalışıyor. Herkes ya önüne, ya sağa ya sola bakıyor ya da sınav kağıdına ne yazacağını merak ediyor. Ayrıca öğretmen sınıftaki tüm öğrencileri gözetliyor. Şimdi sınıfta hangi öğrencinin kopya çektiğini belirleyelim.

Cevap

Sağ köşedeki öğrencinin yanında oturan arkadaki çocuğa bakarsanız, çocuğun cevapların kolunda yazılı olduğunu görebileceksiniz. Çocuk sol koluna bakarak kağıda yazıyor. Yani, bu zihinsel testin cevabı, sol kolunda cevapları yazılı olan çocuğun sınavda kopya çeken çocuk olduğudur.

bulmaca cevap


Yukarıdaki zeka oyunu, zeka ve gözlem becerilerinizin basit bir testidir. Bulmacayı öngörülen süre içinde çözmek için yanal düşünmeyi gerektirir. Ancak, cevabı birkaç saniye içinde çözdüyseniz kesinlikle tatmin olacaksınız. Bu zeka oyunu, IQ’nuzu test etmenin başka bir eğlenceli yolu. Ancak, gerçek bir IQ testi yapmak, IQ seviyenizi bilmenin iyi bir yoludur.

Kedi iniyor mu çıkıyor mu? 5 saniyede fark eden yüksek IQ’lu!


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.