Sınıfta hangi öğrenci kopya çekiyor? 17 saniyede bulun

Bu beyin bulmacasında, sınıfta ve bir öğretmenin varlığında hangi öğrencinin kopya çektiğini belirlemeye çalışın. Sadece yüksek IQ’ya sahip insanlar bu resimdeki hileciyi 17 saniye içinde görebilirler!

öğrenci kopya

Sınıfta hangi öğrenci kopya çekiyor? 17 saniyede bulun

Bu eğlenceli oyunlar yaratıcı düşünce ile çözüldüğü için zeka bulmacaları basit bir bilmeceyi daha ilginç hale getirir. Bu tür zeka oyunlarına çözüm bulma konusunda biraz farklı düşünmeniz gerekiyor çünkü cevap hemen önünüzde olmayacak.


Yakından bakın: Sınıfta hangi öğrencinin kopya çektiğini 17 saniye içinde tespit edebilir misiniz?

kopya çeken

Yukarıdaki resimde sınıfta hangi öğrencinin kopya çektiğini belirlemeniz gerekiyor. Bu resim, sizi hile yapan öğrencinin hangisi olduğunu bulmaya zorlar. Sınıfta oturan ve bir öğretmenin huzurunda sınava giren birçok öğrenci var. Ama sınavda kopya çekmeye çalışan bir öğrenci de bulunuyor.

Cevap oldukça basit ama zor olduğu için soruyu cevaplamadan önce resme dikkatlice bakmanız gerekiyor. Bir uyarı olarak, bu zeka oyununun cevapları sorunun hemen altında verilmiştir, bu yüzden çok fazla kaydırmadan önce karar verin.

KOPYA ÇEKEN ÖĞRENCİYİ TESPİT EDEBİLDİN Mİ?

Öğrencilere dikkatli bakarsanız herkesin biraz kafası karışmış ve kâğıdı doldurmaya çalışıyor. Herkes ya önüne, ya sağa ya sola bakıyor ya da sınav kağıdına ne yazacağını merak ediyor. Ayrıca öğretmen sınıftaki tüm öğrencileri gözetliyor. Şimdi sınıfta hangi öğrencinin kopya çektiğini belirleyelim.

Cevap

Sağ köşedeki öğrencinin yanında oturan arkadaki çocuğa bakarsanız, çocuğun cevapların kolunda yazılı olduğunu görebileceksiniz. Çocuk sol koluna bakarak kağıda yazıyor. Yani, bu zihinsel testin cevabı, sol kolunda cevapları yazılı olan çocuğun sınavda kopya çeken çocuk olduğudur.

bulmaca cevap


Yukarıdaki zeka oyunu, zeka ve gözlem becerilerinizin basit bir testidir. Bulmacayı öngörülen süre içinde çözmek için yanal düşünmeyi gerektirir. Ancak, cevabı birkaç saniye içinde çözdüyseniz kesinlikle tatmin olacaksınız. Bu zeka oyunu, IQ’nuzu test etmenin başka bir eğlenceli yolu. Ancak, gerçek bir IQ testi yapmak, IQ seviyenizi bilmenin iyi bir yoludur.

Kedi iniyor mu çıkıyor mu? 5 saniyede fark eden yüksek IQ’lu!