Domateslerin arasındaki gizli çekirgeyi 12 saniyede bulabilir misiniz?

Bu fotoğrafta bulunan taze domateslerin arasında gizli bir çekirge bulunuyor. Bu çekirgeyi bulmak keskin bir görsel hafıza gerektiriyor. Algı uzmanları, düşünsel ve görsel becerilerinizin ne kadar iyi olduğunu gösteren bu zeka testini 12 saniye içinde çözebilenlerin IQ puanının 118’in üzerinde olduğunu belirtiyor.

Domateslerde çekirge

Optik illüzyonlarda çözümü bulmak için ilk saniyeler önem taşıyor. Beynimiz optik illüzyonlarda bize oyun oynayabilir. Aynı zamanda beynin ve gözlerin gözlem becerilerini geliştirmedeki etkinliğini de artırır. Resimdeki taze domateslerin içindeki çekirgeyi görmek, tamamıyla görsel zeka seviyenizle ilgili. Hazırsanız 12 saniye süreniz başladı…

Gizli çekirgeyi bulmanın çözümü

Bu görselin gösterildiği her yüz kişiden sadece 2’si 12 saniye içinde çözümü bulabildi. Bu viral optik illüzyonda domatesler arasındaki çekirgeyi tespit etmek için domateslere yakından bakmanız ve detayları incelemeniz gerekiyor. Çekirgeyi halen bulamadıysanız, aşağıdaki resim size yardımcı olacaktır. Bulabilenleri tebrik ediyoruz. Unutmayın, algı uzmanlarına psikanaliz alanında yardımcı olan optik illüzyonlar, bilişsel becerilerinize önemli ölçüde katkı sağlıyor.


İşe cevap:

çekirge


Algı uzmanları tarafından önerilen ve psikanalizlerin bir parçası olarak kullanılan optik illüzyon testlerini düzenli çözmek hızlı kavrama yetisi üzerinde olumlu katkılar sağlıyor.

Bu kişilik testi hakkınızdaki en gizli bilgileri söyleyebilir!


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.