En sevdiğiniz sebze kişilik testi

Kişilik testi: En sevdiğiniz sebze, kişiliğiniz hakkında daha önce duymadığınız bir çok şeyi ortaya çıkarabilir.

sebze

Sebzeler dünyada en çok gözden kaçan yiyeceklerdendir. Çoğu insan tatlı tatları ve besin değerleri sayesinde meyvelerden hoşlanırken, genelde sebzeler için aynı şey söylenemez.

Hatta dünya çapında tüketilen ve üretilen sebzeler arasında en büyük paya sahip olan patates, domates ve soğandır. Bununla birlikte, lahana, brokoli ve mantar gibi daha az popüler veya egzotik sebzeler de hızla tüketici buluyor. Birisi en sevdiği sebzeleri yemek için elinden geleni yaptığında, bu onun kişiliği hakkında pek çok şeyi ortaya çıkarabilir.


Kişiliğiniz tat tomurcuklarınızı etkiler ve bu da sebze tercihlerinizi etkiler. En sevdiğiniz sebzenin ne olduğuna karar verdiyseniz, okumaya devam edin.

Patates

Patates

Patates, dünyadaki en popüler sebzelerden biridir ve Avrupa’da temel bir diyettir. Çoğu abur cubur da patates içerir. En sevdiğiniz sebze olan patates, sakin ve düşünceli olduğunuzu gösterir. Çok fazla endişelenmeyin ve çoğu zaman rahat kalın. Ayrıca mütevazı, güvenilir ve samimisiniz. Sosyal bir kelebek değilsin ama izolasyonda yaşamayı da sevmiyorsun. Rahat kişiliğiniz başkaları için bir zevktir ve dürüstlüğünüz ve güvenilirliğinizle birleştiğinde, en iyi arkadaş tipini yaratırsınız.

Domates

Domates

Domates yıllardır sebze olarak biliniyordu fakat bir meyvedir. Domates en sevdiğiniz besinde, muhtemelen hayatta hiçbir fikriniz yok. Keşfetmeyi ve ayrıca iç gözlem yapmayı seviyorsunuz. Kafanız karışık ama aynı zamanda zihinsel olarak da oldukça güçlüsünüz. Ayrıca sadık, idealistsiniz ve spot ışığı altında parlamayı seviyorsunuz. Hayatta çok fazla şansın olmuyor ama en iyi şekilde değerlendiriyorsun.

Brokoli

Brokoli sebze

Brokoli, karnabahar ile aynı sebze ailesine aittir. Ama biraz daha sağlıklı ve daha egzotik. Brokoli, yüksek besin değeri nedeniyle son yıllarda özellikle sağlık bilincine sahip kişiler arasında popülerlik kazanmıştır. Siz de brokoli seviyorsanız, maceraperestsiniz ve fitness tutkunusunuz. Yeni şeyler keşfetmeyi seviyorsunuz ve oldukça hırslısınız. Ayrıca güç, başarı peşindesiniz ve bir işkoliksiniz.


Havuç

havuç sebze

Havuç, özellikle iyi görüş sağlamak için dünyanın en sağlıklı sebzelerinden biridir. Sevilen bir sebze olan havuç, güçlü bir karakteri, güçlü bir iş ahlakını ve bağımsızlığı sembolize eder. Basit bir hayat yaşama ve çatışmalardan uzak durma eğilimindesiniz. İlişkilere değer veriyorsunuz ve başkalarıyla yakın bağlar olmadan yaşayamazsınız. Kendinizi ve sevdiklerinizi çok önemsiyorsunuz. Aynı zamanda güvenilir ve açık sözlüsünüz ve en iyi türde ortak ve çalışansınız.

Marul

sebze marul

Marul severler genellikle yanlış anlaşılır ve başkalarıyla geçinmekte zorlanırlar. İyi niyetlisin ama eksantrik kişiliğin insanları yanlış yönlendiriyor. Monoton bir yapınız var ve çok fazla ifade göstermiyorsunuz. İnsanlar sizi tanıdıktan sonra çok mutlu oluyorsunuz ama ondan önce garip ve baskıcı biri olarak görülüyorsunuz. Güçlü ya da zayıf bir kişiliğin yok ve tarafsız kalıyorsun. Bir grupta bile moderatör olarak hizmet veriyorsunuz.

Mısır

Mısır

Mısır nadir bir bitki türüdür. Tahıl tanesi gibi yetiştirilip tüketilse de bilimsel olarak bir meyvedir. Ancak genellikle mısır bir sebze olarak kabul edilir. Mısır meraklıları sadık, çalışkan ve korkusuzdur. Kendiniz veya başkaları için ayağa kalkmaktan korkmuyorsunuz ve arkadaşlarınız ve işiniz için her zaman müsaitsiniz. Güçlü bir kişiliğe sahip olsanız da tatlı bir mizacınız var. Neşeli, arkadaş canlısı ve misafirperversiniz. Dışa dönük kişiliğiniz sayesinde kolayca arkadaş edinirsiniz.

Biber

sebze biber

Tadı çoğunlukla acı veya misk olan diğer sebzelerin aksine biber, müstehcenliğiyle ağızları yakma özelliğine sahiptir. Çeşitli biber türleri vardır, ancak çoğunun ortak bir yanı vardır: acıdırlar. Biber severler dışa dönük, eğlenceyi seven ve heyecan arayan kişilerdir. Konfor alanınızdan çıkmaktan korkmuyor ve risk almayı seviyorsunuz. Ayrıca enerjiyle dolus bir insansınız.

Mantar

mantar


Mantarlar insanlarda entelektüel yönü ortaya çıkarır. Mantar en sevdiğiniz sebze ise, analitik ve mantıklı ama aynı zamanda düşünceli bir doğanız var. Etraftaki en kendine güvenen kişi değilsin, ama benlik saygısı da çok düşük değil. İnsanlara kolay kolay güvenmiyorsunuz, mütevazi ve karamsar bir hayat sürüyorsunuz. Ancak, derinlerde mizah ve sıcaklık dolusunuz. Gizli kişilik özelliklerinizi ortaya çıkarmak için doğru türde kişi veya grup gerekir.

Ağaçta gizlenen 5 hayvanı bulabilir misiniz?


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.