Ağaçta gizlenen 5 hayvanı bulabilir misiniz?

Bu optik illüzyonda görüntü ilk başta basit bir ağaca benziyor. Ancak kimsenin görmediği bir detay var. Ağacın içinde bir yerlere gizlenmiş 5 hayvan bulunuyor. Peki siz ne kadar sürede ağaçta gizlenen bu hayvanları bulabilirsiniz?

ağaçta gizli

Ağaçta gizlenen 5 hayvanı bulabilir misiniz?

Size sunulan bu optik illüzyon testinin en zor kısmı, 5 gizli hayvanın yüzünü tespit etmek oluyor. Görüntü ağacın içine gizlenmiş hayvanları bulmaya çalışanların kafasını karıştırıyor.


Hayvanlar ağacın eğimli dalları arasında o kadar zekice kamufle edilmişler ki onları tespit etmek herkes için kolay olmayabilir.

İpucu: Resimde gizli horoz, tavuk ve civciv bulunmaktadır. Resme yakından bakarsanız canlıların şekillerini ağacın dallarının oluşturduğunu fark edeceksiniz. Öte yandan bazı yaprakların aslında hayvanların gözleri olduğunu da göreceksiniz.

Cevaba geçmeden önce bir de böyle bakmayı deneyin:

ağaç

Çok az kişi bu hayvanları bulabiliyor

Ağacın içine gizlenmiş hayvan yüzlerini kısa sürede bulan kişilerin olağanüstü bir zekaya sahip olabileceği iddia ediliyor. Çalışmalar beyninizi zor bulmacalarla ne kadar çok çalıştırırsanız, o kadar akıllı olma eğiliminde olduğunuzu gösteriyor.


İşte cevap:


Evet süre giderek azalıyor ve hayvanları bulmanız zorlaşıyor. Peki, söyleyin bize bu optik yanılsamanın içinde kaç tane hayvan gördünüz? Milyonlarca kişinin merakla baktığı cevabı sizlerle tek tek paylaşıyoruz.

cevap ağaç

Resimde 6 sayısını kaç saniyede bulabilirsiniz?