Sahildeki gizli topu bulabilir misiniz?

Araştırmalar normal bir insan beyninin her açıdan farklı bir algı oluşturan nesne veya görüntülere farklı bakabileceğini gösteriyor. Resimde sahildeki gizli topu bulabilir misiniz?

Sahildeki gizli topu

Çoğu zaman bu optik yanılsamalar olayları nasıl algıladığınıza ve zeka seviyenize ışık tuttukları için psikanaliz testinin bir parçası haline gelmiştir. Sizlere bu kez plaj resminin içindeki gizli topu bulmanız gereken optik illüzyonun zekice bir örneğini bulduk. Peki, sahildeki gizli topu görebiliyor musunuz?

Bu optik illüzyon insanların aileleriyle birlikte gün geçirdikleri bir kumsalın güzel resmini gösteriyor. Çocuklar kumsalın kenarlarında oynuyor ve çocuklardan biri kumdan kale yapıyor. Bu optik illüzyonun en zor yanı, kumsaldaki gizli topu tespit etmektir.


Görüntü binlerce kişinin kafasını karıştırırken çoğu kişi plajdaki topu bulmaya çalışırken bulamadığını yorumlarda bildirdi. Peki, siz topu görebildiniz mi? Merak edenler için cevap aşağıda yer alıyor.

Plajdaki topu bulabildiniz mi? 7 saniyeniz var

Bu optik illüzyon görüntüsüne yakından bakın ve kumsalın içindeki gizli topu bulmaya çalışın. Plaj resmindeki gizli topu sadece 7 saniyede tespit etmeyi başarırsanız profesörlere benzer olağanüstü zekanızın bir işareti olabileceği iddia ediliyor.

Cevap:

Topun rengi şemsiyeye oldukça benzediği için resmin içindeki gizli topu bulmak çok zor görünebilir.


Ama resmin sol tarafına bakarsanız topun büyük şemsiyenin altında saklandığını görürsünüz.

gizli top

7 farklı senaryoda siz ilk önce kimi kurtarırsınız?