IQ puanı 110 üstünde olanlar sosis çalan köpeği bulabiliyor!

Resimdeki köpeklerden bir tanesinin ağzında sosis var. Sosis çalan köpeği kaç saniyede bulabileceksiniz? Bu zekâ testi, psikanalizciler tarafından müşkül durumlarda hızlı görebilme ve çözümleyebilme yetisini ortaya çıkarmak için bir kısım katılımcı üzerinde denendi.

sosis çalan köpeği

Zekâ testine tabii tutulan 3 tane 100’er kişilik gruplar arasında resimde istenilen sosis çalan köpeği, IQ puanı 110 ve üzerinde olan kişiler 7 saniyede bulabildi. Kendinizi bu teste tabii tutmak için belirlenen süre içinde istenileni bulmak önem taşıyor.

Söz konusu IQ testinde sevimli hırsızı belirlemeyi zorlaştıran bir sürü sosis bulunuyor. Köpekleri dikkatlice inceleyen ise doğru köpeği buluyor. Optik illüzyon testlerinde seviyeyi belirleyen, istenileni bulmak değil istenileni belirlenen süre zarfında bulmaktır. Bilişsel zekâ ve görsel zeka üzerinde olumlu etkilere sahip olan optik illüzyon zeka testleri, uzmanlar tarafından her gün öneriliyor.


Sevimli hırsızı bulabildiniz mi?

Sevimli köpeği bulmanız 7 saniyeyi aştıysa bilişsel zekanızı geliştirmek adına bu tür testlere her gün yönelebilirsiniz. Resmin sağ alt tarafına bakın. Sadece kahverengi kaniş köpeğinin ağzında sosis olduğunu göreceksiniz. Bu görsel zekâ oyununda sosisi çalan köpeği tespit edebilenleri tebrik ediyoruz.


Cevap:

köpek cevap


Umarız bu zekâ oyununu çözerken eğlenmişsinizdir.

Çiçeklerin arasına girmiş arıyı bulabilir misiniz?