İki resim arasındaki 3 farkı bulabilecek misiniz?

Farkı bul oyunu: Yan yana yerleştirilen iki benzer görüntü size aynı gibi görünebilir. Fakat birbirinden farklıdır. 15 saniye içinde 3 farkı tespit edebilir misiniz?

farkı bul oyunu

Farkı bul oyunu nedir? En popüler çevrimiçi etkinliklerden biri “farkı bulun oyunu”, iki aynı resim arasındaki farkı bulmayı içerir. Cevabı keşfetmeye bir zaman sınırı koyarak, bu aktivite daha ilgi çekici hale getirilir. Gözlem becerilerinizin ne kadar iyi olduğunu ölçmek için etkili bir yaklaşımdır.

Bir birey, bir grup veya bir ekip bu faaliyeti üstlenebilir. Bu tür egzersizler, insanların dikkat ve gözlem düzeylerini yükseltmek için en etkili olabilir. Gözlem becerilerinizi test etmeye hazır mısınız? Başlayalım.


Farkı bul: İki resim arasında 3 fark var, 15 saniyede tespit edebilir misiniz?

Yukarıda gösterilen resim yan yana yerleştirilmiş iki özdeş resimden oluşmaktadır. Sizin için zorluk, iki özdeş resim arasındaki üç farkı bulmaktır. Resimde, üç kızı bir odada oturup abur cubur ve içeceklerin tadını çıkarırken görebilirsiniz. Görünüşe göre eğleniyorlar ya da bir şeyi kutluyorlar.

Daha net görebilmeniz için yakınlaştırdık:

farkı bul resim 2

Üç kız iki farklı kanepede oturuyor ve pencereden başka bir binanın ana hatlarını görebiliyorsunuz. Yukarıda sunulan iki resim benzer görünse de aralarında 15 saniyede fark etmeniz gereken 3 fark var.

Cevap

İlk bakışta iki resim arasındaki tüm farkları bulmak neredeyse imkansız.
Resimlere dikkatlice bakmaya çalışın, her iki resmi karşılaştırın ve dikkatinizi çeken farklılıkları belirlemeye çalışın. Beyninizi meşgul etmenin ve kısa bir süre için görüntüye odaklanmanın iyi bir yolu. Tüm farklılıkları tespit ettiniz mi?

Zaman geçiyor. Bazı farklılıkları fark etmek kolay olsa da, bazıları zordur. Ve zaman bitti. Kaçınız üç farkı da tespit etmeyi başardı?

Kullanıcılardan bazılarının üç farkı da başarıyla tespit ettiğine inanıyoruz. Farklılıkların ne olduğunu merak mı ediyorsunuz? O zaman okumaya devam et.


İki resim arasındaki farklar aşağıdaki gibidir:

farkı cevap

Resimdeki 4 hayvanı bulabilecek misiniz?