Resimde çanları çalan adamı 7 saniyede bulabilir misiniz?

Resimde çanları çalan gizli adamı 7 saniyede bulabilir misiniz?

Resimde çanları çalan

Günün yoğun stresinden kurtulmanızı sağlayacak eğlenceli bir optik illüzyon resmi ile karşınızdayız. Yalnızca yüksek zekalı kişiler bu optik illüzyon testini kolayca çözebilir. Resimde çanları çalan adamı 7 saniyede tespit edebilir misin?

Fiziksel, fizyolojik ve bilişsel illüzyonlar gibi pek çok optik illüzyon türü görmüş olmalısınız. Optik yanılsama, beynin nesneleri algılama biçimine meydan okuyan bir nesnenin veya çizimin veya insanların akıl almaz, son derece büyüleyici, şekil değiştiren bir görüntüsüdür. Böyle zekice bir örnek, bir adamın görüntünün içinde bir yerde zilleri çaldığı görüntüde görülebilir.


Yukarıdaki resim, zilleri çalan adamı bulmanız için size meydan okuyan eğlenceli bir bilmecedir. Bu resimde çanların üzerinde oturan çok sayıda kuş ve merdivenlerde oturan bir kedi görebiliriz.

Görüntü, zilleri çalan adamı bulmaya çalışan binlerce yetişkinin kafasını kaşımasına neden oldu. Çalışmalar, beyninizi zor bulmacalarla ne kadar çok çalıştırırsanız, o kadar akıllı olma eğiliminde olduğunuzu gösteriyor.

Cevap


Görüntüdeki gizli adamı bulmakta zorlanıyorsanız, görüntünün sağ üst köşesine dikkatlice bakmanız gerekir. Zilleri çalan adam merdiveni tırmanıyor. Hala gizlenen adamı bulamıyorsanız, aşağıdaki resme bakabilirsiniz.

çanlar

Resimde ilk ne görüyorsunuz? Kadın mı ağaç mı? İçe dönük mü, yoksa dışa dönük mü olduğunuzu ortaya çıkaran kişilik testi