En sevdiğiniz renk kişiliğinizi ortaya çıkarıyor!

Yapılan araştırmalar insanların favori renklerinin karakterlerini yansıttığını ortaya koydu. Uzmanlar tercih edilen her detay kişiliğimizin bir yansımasıdır diyor.

renk kişilik

Renklere göre karakter analizi: En sevdiğiniz renk kişiliğinizi ortaya çıkarıyor!

Sevdiğimiz renkler, saç şeklimiz, dış görünüşümüz gibi ayrıntılar bizler hakkında birçok şey söylüyor. En sevdiğiniz renk ise kişiliğinizi ortaya çıkarmakta oldukça yardımcı olabilir! İşte sevdiğin renge göre kişilik analizi…


Psikologlara göre her renk farklı bir kişiliği yansıtıyor. Günlük hayatımızda kullandığınız ya da en sevdiğiniz renkler sizin hakkınızda ipuçları veriyor. Her şeyin olduğu gibi renklerin de psikolojik olarak anlamları bulunmaktadır. Peki, senin en sevdiğin renk nedir? Sevdiğin renklere göre nasıl bir kişi olduğunu öğrenebilirsin!

Kırmızı

kırmızı

En sevdiğiniz renk kırmızı ise siz güce düşkün bir insan olabilirsiniz. Gücü elinizde tutmak için elinizden gelen her şeyi yapabilir ve hatta insanları manipüle edebilirsiniz. Çocukluğunuzda sınırlı söz hakkına sahip olmuş olabilirsiniz. Bu sizde bir takım hırçınlıklara sebebiyet veriyor olabilir. Aynı zamanda yapıcısınız ve işinize oldukça düşkünsünüz. Partnerinizden de ilgili olduğu konular üzerinde çalışıyor olmasını bekleyebilirsiniz.


Mavi

mavi renk

Maviyi sevenler oldukça yaratıcı fikirlere sahiptirler. Özgün olmaktan ve özgün ürünler ortaya çıkarmaktan çok hoşlanıyorsunuz. İlişkilerde romantik adımları atmaktan çekinmiyorsunuz. Reddedilme korkunuz var ve tanınmak isteyen birisiniz. Hayatın anlamını ve önemini düşünüyor ve arıyorsunuz.

Siyah

siyah renk

Bazıları renk saymıyor ama siz siyahı seviyorsanız; oldukça kararlı ve güçlü bir yapıya sahipsiniz. Başarılarınızla gurur duyuyor ama bunu biri için değil kendiniz için yapıyorsunuz. Hayatınızda iş ve ilişkilerinizde sınır koyuyor ve sınırlarınızla kendinizi güvenli alanda hissediyorsunuz.

Yeşil renk

en sevdiğiniz renk

Yeşili seviyorsanız güçlü bir iradeye sahip birisiniz demektir. Ancak cesur olmak ve risk almaktan hoşlanmıyorsunuz. Bir bakışta insanları oldukça iyi tanıyabilirsin. Aynı zamanda organize etmekte çok iyisin ve iyi bir plan yapıcısın. Hayatı ve otoriteyi sorguluyor ve adaleti çok seviyorsun.

En sevdiğiniz renk sarı ise

sarı


Sarı rengi sevenler ise dışa dönük bireylerdir. Sosyal ortamlardan ve partilerden oldukça hoşlanıyorsunuz. Eğlenmeyi ve eğlence hayatını çok seviyorsunuz. Duygularınızı yüksek enerjiniz ile kolaylıkla kamufle edebilirsiniz. Bazen kibirli olabilirsiniz.

Yumruk sıkma şekliniz kişiliğinizi ele veriyor! || Bizi takip edin: Facebook, TwitterInstagram


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.