Resimdeki 6 sayısını kaç saniyede bulabilirsiniz?

Ara bul oyunu: Resimdeki 9 sayılarının arasına gizlenmiş 6 sayısını 8 saniye içinde bulabilecek misiniz?

6 sayısını

Cevap aşağıda – Bu zeka bulmacası IQ testi görsel zorluklar, göz öngörünüzü keskinleştirecek. Bu IQ testi gibi sayılarla bulmacalar, ne kadar dahi ve keskin göz olduğunuzu görmenin en iyi yoludur.

Bu zeka bulmacasında zorlukları tamamlayarak ve çözümü bularak gerçekten bir dahi ve gözlemci olup olmadığınızı öğrenelim. Göreviniz oldukça kolay, yani birçok 9’lu sayı arasından 6’yı 8 saniye içinde bulmak.


Resimdeki gizli 6 sayısını bulabildiniz mi?

Önemli olan, bu zeka bulmacası IQ testini çözmeden önce resme odaklanmanız gerektiğidir. Diğer sayılara aldanmamak için odaklanın ve konsantre olun. Acele ederseniz, yolunuza çıkacaktır.

Ayrıca daha gözlemci ve odaklanmış olmak için gözlerinizi daha dikkatli eğitmeniz gerekir. Şimdi aradığınız gizli numarayı bulabildiniz mi?
Yazının sonunda çözümü kontrol edebilir ve cevabı öğrenebilirsiniz.

Yukarıdaki optik illüzyona yakından bakın ve resmin içine saklanan 6 sayısını bulmaya çalışın. 9’ların arasına gizlenen 6’yı bulmak çok zor görünebilir ama odaklanır ve hızlı hareket edersiniz gizli sayıyı kısa sürede bulabilirsiniz. Hala sayını nerede olduğunu bulamıyorsanız okumaya devam edin. Aşağıdaki çözüm sayının nerede olduğunu size gösterecektir.

Cevap:

Bu zeka oyunundaki gizli 6 sayısını sadece 8 saniyede bulmanın olağanüstü zekanızın bir göstergesi olabileceği iddia edildi. Araştırmalar, beyninizi zor bulmacalarla ne kadar çok çalıştırırsanız, o kadar akıllı olma eğiliminde olduğunuzu gösteriyor. Gizli sayının yerini öğrenmek için aşağıdaki resme göz atın.

cevap


Farklı bir ara bul oyunu için aşağıdaki yazının linkine tıklayabilirsiniz.

Tavşanların arasındaki tavuğu bulabilir misiniz?


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.