Tavşanların arasındaki tavuğu bulabilir misiniz?

Resimde sıra halinde yer alan tavşanların arasındaki tavuğu 11 saniye içinde bulabilecek misiniz?

tavşanlar arasındaki

Cevap aşağıda – Resimde tavşanların arasına gizlenmiş bir tavuk bulunuyor. Uzmanlara göre resimdeki tavuğu, 11 saniye içinde bulanların bilişsel zekası oldukça yüksek düzeyde…

Karmaşık görünüyor ama dikkatli ve detaylı bakarsak o zaman aradığımız şeyi bulabiliriz. Aşağıdaki resimde gizli bir tavuk var. Peki siz 11 saniye içinde bulabilir misiniz?


Bir zeka bulmacası IQ testi çözmek kişinin çağrışımlarını geliştirmesine yardımcı olabilir ve fikirler arasında bağlantı kurabilir ve mantıklı düşünebilir.

Bir IQ testi deneyerek beyin jimnastiği yapmak aynı zamanda kişiyi daha yaratıcı kılar, bunların tümü kişinin her şeyi hızlı ve kolay bir şekilde hatırlaması için öğrenmenin iyi yollarıdır.

Resimdeki gizli tavuğu bulun

Sadece eğlenceli değil, aynı zamanda beyni eğitmenin etkili bir yolu olan bu akıl bulmacası veya IQ testi oyununda farklı olanı bulun. Bu zorluğu denemeye hazır mısın?

Yukarıdaki resme dikkatlice bakın. İlk bakışta içinde sadece tavşan varmış gibi görünüyor. Ancak tavşanların arasında saklanan bir tavuk olduğunu ortaya çıkarman gerekiyor. Ancak bunu yapmak içinde sadece 11 saniyen var.

Bulabildiniz mi?

Gizli tavuğu ne kadar çabuk bulursan, IQ seviyen o kadar iyi olur. Bu IQ testinde ayrıca beynin sinirlere bağlı kalmasını, yani sorulan her soruya bir çözüm bulması için tetikleyebilirsiniz. Bu IQ testinin amacı bizi düşündürmektir.

Düşünme, bilgiyi birleştiren ve bir çözümle sonuçlanan zihinsel bir faaliyettir. Bu nedenle, bulmaca çözmenin beyin fonksiyonlarını iyileştirebileceği açıktır. Şimdi, saklanan tavuğu buldunuz mu?

Cevap:

Tavşanların arasına gizlenen tavuğu 11 saniye içinde bulanları tebrik ediyoruz. Ancak hala gizli tavuğun nerede olduğunu bulamayanlar için çözümü aşağıda paylaşıyoruz.

cevap


Tavuk kırmızı bir işaret ile vurgulanmıştır.

Resimde kaç hayvan var? 15’ten fazla bulanlar çok zeki!