Tavşanların arasındaki tavuğu bulabilir misiniz?

Resimde sıra halinde yer alan tavşanların arasındaki tavuğu 11 saniye içinde bulabilecek misiniz?

tavşanlar arasındaki

Cevap aşağıda – Resimde tavşanların arasına gizlenmiş bir tavuk bulunuyor. Uzmanlara göre resimdeki tavuğu, 11 saniye içinde bulanların bilişsel zekası oldukça yüksek düzeyde…

Karmaşık görünüyor ama dikkatli ve detaylı bakarsak o zaman aradığımız şeyi bulabiliriz. Aşağıdaki resimde gizli bir tavuk var. Peki siz 11 saniye içinde bulabilir misiniz?


Bir zeka bulmacası IQ testi çözmek kişinin çağrışımlarını geliştirmesine yardımcı olabilir ve fikirler arasında bağlantı kurabilir ve mantıklı düşünebilir.

Bir IQ testi deneyerek beyin jimnastiği yapmak aynı zamanda kişiyi daha yaratıcı kılar, bunların tümü kişinin her şeyi hızlı ve kolay bir şekilde hatırlaması için öğrenmenin iyi yollarıdır.

Resimdeki gizli tavuğu bulun

Sadece eğlenceli değil, aynı zamanda beyni eğitmenin etkili bir yolu olan bu akıl bulmacası veya IQ testi oyununda farklı olanı bulun. Bu zorluğu denemeye hazır mısın?

Yukarıdaki resme dikkatlice bakın. İlk bakışta içinde sadece tavşan varmış gibi görünüyor. Ancak tavşanların arasında saklanan bir tavuk olduğunu ortaya çıkarman gerekiyor. Ancak bunu yapmak içinde sadece 11 saniyen var.

Bulabildiniz mi?

Gizli tavuğu ne kadar çabuk bulursan, IQ seviyen o kadar iyi olur. Bu IQ testinde ayrıca beynin sinirlere bağlı kalmasını, yani sorulan her soruya bir çözüm bulması için tetikleyebilirsiniz. Bu IQ testinin amacı bizi düşündürmektir.

Düşünme, bilgiyi birleştiren ve bir çözümle sonuçlanan zihinsel bir faaliyettir. Bu nedenle, bulmaca çözmenin beyin fonksiyonlarını iyileştirebileceği açıktır. Şimdi, saklanan tavuğu buldunuz mu?

Cevap:

Tavşanların arasına gizlenen tavuğu 11 saniye içinde bulanları tebrik ediyoruz. Ancak hala gizli tavuğun nerede olduğunu bulamayanlar için çözümü aşağıda paylaşıyoruz.

cevap


Tavuk kırmızı bir işaret ile vurgulanmıştır.

Resimde kaç hayvan var? 15’ten fazla bulanlar çok zeki!


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.