Resimlerdeki mantık hatalarını bulun

Dikkat testi: Detayları fark etmekte ne kadar iyisiniz? Resimlerdeki mantık hatalarını 1 dakikalık süre içinde bulabilir misiniz?

mantık hatalarını bulma

Aşağıda 7 farklı resim paylaşıyoruz. Bu resimlerde mantığa ve gerçekliğe uymayan bazı yanlışlıklar var. Bakalım bu mantık hatalarını 1 dakika içinde bulabilecek misiniz?

(Cevaplar hemen aşağıda yer alıyor)


SORULAR:

Soru 1 – Cadde trafiğindeki yanlışlığı bulun.

cadde trafiği

Soru 2 – Bu bilgisayarda bir hata var ama neresinde?

bilgisayar mantık hataları

Soru 3 – Dükkan girişindeki yanlışlığı bulun.

mantık hatalarını

Soru 4 – Kamp alanında yanlış bir şeyler var…

mantık hataları

Soru 5 – Kapıdaki ayakkabılardaki yanlışlık nerede?

ayakkabılar hata

Soru 6 – Yusufçuk böceğini resmeden güzel bir kare ama bir yerinde mantık hatası var…

yusufçuk mantık hatası

Soru 7 – Bu resim diğerlerinden farklı. Otobüs durağı temalı görselde 2 hata birden var.

otobüs


MANTIK HATALARI CEVAPLARI:

Resim 1 cevabı: Trafik levhaları hatalı. Zira sağa dönüş tabelası olmasına rağmen, yolda sağa dönüş yok. Yol düz devam ediyor.

mantık hatalarını

Resim 1 cevabı: Klavyede 2 tane 8 rakamı var. Görüldüğü üzere 9 rakamı yer almıyor.

cevap klavye

Resim 3 cevabı: Resimde ‘çekiniz’ yazan kapının adam tarafından itilerek açılması bir mantık hatası.

mantık hatalarını bul

Resim 4 cevabı: Bazılarınız çaydanlığın neden eğimli sopanın üzerinde kaymadığına dikkat etmiş olabilir. Ancak resimde asıl fark edilmesi beklenen hata; çevrede sadece çam ağaçları varken kamp ateşinin başka odunlarla yakılmış olması.

kamp alanı

Resim 5 cevabı: Pembe ayakkabılarının ikisinin de sol ayak olması.

ayakkabılar

Resim 6 cevabı: Bu sorunun cevabını bulabildiyseniz gerçekten bravo! Evet, yusufçuk böceği gerçekte dört kanada sahiptir. Ancak resimde 2 kanatlı olarak resmedilmiş.

yusufçuk

Resim 7 cevabı: Belediye otobüsünde dikiz aynalarının ve sileceklerin olmaması. Bu sorunun çözümünü bulanları da tebrik ederiz.

belediye otobüsü


Farklı bir ara bul oyunu için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Resimde kaç hayvan var? || Bizi takip edin: Facebook, TwitterInstagram


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.