Resimde ilk bakışta hangi detay gözünüze çarpıyor?

Nesneleri nasıl gördüğümüz, beynimizin çalışma şekli, algımız ve karakterimiz ile ilgili çok şey anlatıyor. Aşağıdaki resimde ilk bakışta ne görüyorsunuz?

resimdei ilk bakışta

Resimde ilk bakışta hangi detay gözünüze çarpıyor? Optik illüzyon ile hazırlanan bu kişilik testleri eğlence amaçlı ama aynı zamanda görüş açımız, ilk odaklandığımız detay kişiliğimizle ilgili ilginç, belki de hiç farkında olmadığımız yanları ortaya çıkarıyor.

Aşağıdaki bu resimde ilk bakışta gördüğünüz detay ne?

Okumadan önce resme bakın ve ilk bakışta gördününüzü söyleyin. Aşağıdaki yorumlardan farklı bir şey gördüyseniz, verilen şıklardan en yakını olanı okuyabilirsiniz.


optik illüzyon

Yüz:

Resimde ilk bakışta bir yüz gördüyseniz; tam olarak kim olduğunuzu belirlemekte zorlandığınızı ve böylece dünya için kendinize dair bir imaj yaratmaya çalıştığınızı ortaya koyuyor. İnsanlara bir yanılsama veya görüntü sunmak için kendinizin farklı parçalarını veya versiyonlarını koyabilirsiniz. Kendi içinizde şaşkın hissediyor olabilirsiniz. Çevrenizdekilerin takdirini kazanmak için hayatınızın farklı yönlerini bir araya getirmeye çalışırsınız.

Dünya için bir imaj oluşturmak amacıyla sosyal çevreniz, eşiniz, aileniz, mülkleriniz, sosyal takip, materyalist öğeler gibi başarılarınız ve deneyimler konusunda kendinizin mükemmel bir görüntüsünü sunmaya çalışırsınız. Dışarıdan sizi nasıl gördükleri sizin için önemlidir. İçsel özünüzü kucaklamalı ve onu gerçek sizi yaratmak için kullanmaya başlamalısınız.

Beyin/ağaç:

Resimde ilk bakışta bir beyin/ağaç gördüyseniz, kişilik özellikleriniz her zaman bilgi aradığınızı gösterir. Yeni şeyler, yeni kavramlar, yeni yerler hakkında bilgi edinmek isteyen meraklı bir insansınız. Ayrıca psikoloji ve insan davranışından da etkilenebilirsiniz. Felsefeden, düşünülmeyeni düşünmekten zevk alırsınız.

Beyniniz ortalama zekalardan farklı çalışır. Etrafınızdaki her küçük bilgi parçasını, sanki evren size ara sıra daha büyük resmi görmenize yardımcı olmak için ipuçları ve işaretler sunuyormuş gibi sürekli işler ve bu parçaları kafanızda birleştirirsiniz. Hayatı enerjinin kozmik bir dansı olarak görüyorsunuz. Bazen, bu kadar çok bilgiyi özümseme sürecinde kendinizi kaybedebilir veya çok yorgun hissedebilirsiniz.

İç ve dış dünyanızı dengelemeyi öğrenmelisiniz. Gerçeğinizi ve yaşam biçiminizi kesinlikle değiştirmemelisiniz. Ancak cevapları ararken kendinizi yormamalı ve şimdiki anların keyfini kaçırmamalısınız. Hayat bazı cevapları zamanı geldiğinde ortaya çıkarır. Bazen üzerinde fazlaca düşünmeye gerek yoktur.

Kuşlar:

Önce kuşları fark ettiyseniz, kişilik özellikleriniz bağımsız bir ruh olduğunuzu ortaya koyuyor. Evcilleştirilmekten veya toplumun normlarına bağlanmaktan hoşlanmıyorsunuz. Günlük hayatın önemsiz sorunlarından kurtulmayı ve dünyanın güzelliğini deneyimlemeyi seviyorsunuz. Kendinizi inşa etme ya da kendinizi bulma arayışı içinde değilsiniz, hayattan ve özgürlükten ne istediğinizi biliyorsunuz.

İlişkilerinizde sadık ve kararlı olabilirsiniz ancak yanlış bir yerde kalmak istemezsiniz. Dünyadaki her şeyin ne kadar anlık ve geçici olduğunun farkına varmanız sizi endişelendiriyor olabilir. Bu sizi yeni şeyler denemek veya görmek için daha istekli hale getiriyor. Kitap bilgisinden çok deneyimlere değer verirsiniz. Seyahat etmenin ve dünyayı keşfetmenin bir insanı bilge ve her türlü yaşam koşuluna yatkın kıldığına inanıyorsunuz.


Ciddi monoton rutinlerden hoşlanmayabilirsiniz. Yaşam tarzınız daha göçebedir. Dünyanın doğal ortamlarında en iyi şekilde gelişirsiniz. Ormanların, kumsalların, okyanusların, dağların vs. Bununla birlikte, keşfetme arzunuz ile ailenizi veya ilişkilerinizi dengelemeyi de öğrenmelisiniz.

Resimde ilk ne görüyorsunuz?

Resimde ilk gördüğünüz

Gemi: Sorunlarının üzerinde durup çözmektense başını alıp gitmek senin tercihin. Bu nedenle seninle ilişki kurabilmek zor. Hataları kolay affetmiyorsun.

Dağ: İnatçısınız. Gururlusunuz. İnadınızı sadece çok sevdikleriniz kırabiliyor.

Kuşlar: Detaycı ve titizsiniz. Olayları yaşarken en ince ayrıntısını hesap edersiniz. Bu karşınızdaki insanı ve sizi yorabilir.

Deniz: Umursamaz tarafınıza düşenin vay haline! Bazıları ise asla ilgi alanınıza giremiyor.

Resimde ilk hangi geometrik şekli görüyorsunuz?

Resimde ilk gördüğünüz geometrik şekil, hayata bakış açınıza dikkat çekiyor.

geometrik kişilik

Daire: Kendiniz hakkında genelde olumlu düşünen birisiniz. Fakat bazen kendinizi dünyanın merkezi gibi görüyorsunuz. Zekânıza, aklınıza, hafızanıza genelde güveniyorsunuz.

Üçgen: Siz okul ya da iş hayatında sorumlulukları bilen birisiniz. İşinize önem verme durumunuz sizi başarılı hâle getiriyor. Aynı anda birkaç projede çalışabilecek yeteneğe ve zekâya sahipsiniz. Sadece yoğunlukta kaybolup gitmemeye dikkat etmeniz gerekiyor. Böyle olduğunda baskı altında kalıyorsunuz ve kalabalıkta kayboluyorsunuz.


Kare: Uyumlu birisiniz. Siz iş ya da okul hayatında sevilen, aranan birisiniz. Hayatınızda bağlantı kurmak, iletişime önem vermek ve tek başına karar almamak sizin için önemli. Diğer insanlara karşı olan hislerinizi doğru yönetebiliyorsunuz. Zekânız ve yeteneklerinizi doğru zamanda kullanmak sizin işiniz.

Popüler: Resimde ilk bakışta ne gördünüz? Resimli kişilik testleri


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.