Resimde ilk ne görüyorsanız ilişki biçiminize ışık tutuyor!

Resimde ilk gördüğünüz detay, insan ilişkilerinize ışık tutuyor ve mevcut durumunuz hakkında önemli ipuçları sunuyor. Size beş farklı optik illüzyon sunuyoruz. Bakalım sizin için ne kadar doğru çıkacak…

Resimde ilk ilişki

Resimde ilk ne görüyorsanız ilişkinize ışık tutuyor! (Kişilik testleri aşağıda)

3 çeşit optik illüzyon var: Onları oluşturan nesnelerden farklı görüntüler yaratan gerçek optik illüzyonlar; bilinçsiz çıkarımların sonucu olan bilişsel yanılsamalar; ve şu ya da bu türden aşırı uyarılmanın neden olduğu fizyolojik yanılsamalar.


Aşağıdaki illüzyonların her biri farklı türde harika bir optik illüzyon kullanacak ve sonuçlar, yani ilk gördüğünüz şey, beyninizin düşünme ve kişiliğinizin çalışma şekline biraz ışık tutacaktır. Bu kişilik testinin iyi sonuç vermesi için aklınızdan geçen ilk şeyi söyleyin.

Resim 1

Aşağıdaki bu karikatür çizimine bir göz atın. İlk ne görüyorsunuz?

kadın

Yaşlı bir adam gördüyseniz: Başkalarının duygularını oldukça iyi hissedebilen, daha nazik, daha hassas bir insan olduğunuzu gösteriyor. Önce yaşlı adamı gördüğünüz için, beyninizin sağ tarafını soldan daha fazla kullanıyorsunuz demektir.

• Bu daha yaratıcı olan yarıküredir, bu da sizin sanatsal bir insan olduğunuzu gösterir.

Önce kadını gördüyseniz: Bu, yaşlı bir adam görenlere kıyasla oldukça fazla düşünceli ve analitik, hatta belki de hesapçı olduğunuz anlamına gelir. Muhtemelen sol beyninizi sağ beyinden daha fazla kullanıyorsunuz. Ancak soğuk, analitik düşünceniz iyilik için kullanılabilir.

• İnsanlardaki en iyiye inanmak, insanları iyileştirmek ve daha iyi bir dünya yaratmak isteyen yanınızı bastırmaya çalışmayın.

Resim 2

Peki bu resmi görünce ilk düşündüğünüz şey ne?

kişilik testi

Önce yüzleri gördüyseniz: Bu, muhtemelen çoğu zaman aklınızda insanlar olduğu anlamına gelir. Çoğu kişiden çok daha dışa dönük olma eğilimindesinizdir. Sen bir sosyetiksin ve kendini insanlarla çevrelemeyi seviyorsun.

• Başkalarının yanı sıra dış enerji ve uyaranlardan kolayca etkilenme eğilimindesiniz. Bu, kendinizi iyi, olumlu, canlandırıcı insanlarla çevrelemenin sizin için önemli olduğu anlamına gelir. Çalıştığınız iş yerinde kimi tuttuğunuza özellikle dikkat edin.

Önce bir şamdan gördüyseniz: Bu, daha içe dönük olma eğiliminde olduğunuzun, insanları gerçekten kendiniz ve kendi düşünceleriniz kadar düşünmediğinizin bir işaretidir.

• Dışarı çıkmaktan daha çok evde olmaktan keyif alıyorsun ve kapalı kapılar ardında tek başınayken ya da sadece birkaç kişiyleyken kendini en güçlü halinle buluyorsun.

Resim 3

Resme bir göz atın. İlk ne görüyorsunuz?


kişilik testi

Eğer bir kadınsan ve önce adamın yüzünü gördüysen: Bu, libidonuzun yüksek olduğu veya şu anda romantik bir eş bulmakla daha fazla ilgilendiğiniz anlamına gelebilir. Halihazırda bir partneriniz varsa, muhtemelen onunla derinden bağlı olduğunuzun bir işaretidir – o genellikle aklınızın ön saflarındadır – ve ilişkiniz yolunda gidiyordur.

Erkekseniz ve önce fotoğraftaki adamı gördüyseniz: İster işte, ister spor salonunda, isterse yakın bir arkadaş olsun, diğer erkeklerle kişilerarası ilişkiler konusunda endişe duyabileceğiniz anlamına gelir.

Eğer bir kadınsan ve önce kadının yüzünü gördüysen: Bu, kendi teninizde kendinizi rahat hissettiğiniz ve olumlu tutumunuzun bedeller ödetebileceği anlamına gelir.

Erkekseniz ve önce kadının yüzünü gördüyseniz: Hayatınızı paylaşacak bir eş aradığınızın bir göstergesi olabilir. Biraz fazla sert bakıyor olabilirsiniz. Kendinize zaman verin ve her şey yerli yerine oturacaktır.

Resim 4

Aşağıdaki resimde ilk dikkatinizi çeken şey ne?

resimde

Hareli kuşlar görenler: Resimde ilk hareli kuşları gördüyseniz, ilişkilerde sizi en çok korkutan şey, onların her zaman göründükleri gibi olmamalarıdır. Aşk için can atıyorsunuz, ama aynı zamanda, en azından etrafınızdaki insanların hayatlarında şekillendiğini gördüğünüzde, bu konuda derinden şüpheci olan bir parçanız var. Kırılmadınız ya da yorulmadınız, sadece henüz doğru kişiyle tanışmadınız. Bunu yaptığınızda, sevginin her şeyi “düzeltmek” veya “sizi bütünleştirmek” zorunda olmadığını anlayacaksınız. Sağlam bir ilişkinin güzelliği, zaten kim olduğunuzu alır ve kendinizin daha da iyi bir versiyonu olmanız için sizi zorlar.

Resimde ilk kelebek görenler: Resimde ilk kelebeği gördüyseniz, bir ilişki içinde olmakla ilgili gizli korkunuz, asla ve asla sürmeyecek olmasıdır. Bunu engelleyemezsiniz – iyi şeylerin kötüye gittiği veya kaybolduğu bir geçmişiniz olabilir. Ne zaman aşık olsanız, oyunu bitirme eğilimindesinizdir, ama evliliğin hayalini kurmazsınız, nihai ayrılığın hayalini kurarsınız. Elbette, bazı ilişkiler uzun sürmez. Ama bitmeleri, deneyimlemeye değmeyecekleri anlamına gelmez. Ne de olsa flört budur: Flört etmek ve bir gün ayrılmak istemediğiniz güne kadar. Aşktan uzak durmayın, çünkü bittiğinde ne kadar kötü hissedeceğinden korkarsanız onu hiç yaşamama riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Üzümler ve asmalar gördüyseniz: Resimde ilk önce asmaları veya üzümleri gördüyseniz, aşkla ilgili gizli korkunuz, çoktan geçip gitmiş olmasıdır. Sözde büyük aşk ilişkilerinden payını aldınız ve birkaç başka insanla çıkmayı planlıyorsunuz, ama uzun zaman önce ayrıldığınız birinin ruh eşin olduğu hissinden bir türlü kurtulamıyorsunuz. Aşk hayatınızın nasıl olması gerektiği konusundaki yutturmacaya inanmayın. Yaşanan bir şey güveni sona erdirdiyse, bunu bir nedenden dolayı yapmıştır. Ailenize ve arkadaşlarınıza sıklıkla yansıttığınız kendinize güvenen ruhu somutlaştırın ve bu yolculuğun en güzel kısmının yol boyunca tanıştığımız tüm yeni insanlar olduğuna olan inancınızı kuvvetlendirin.

Resimde ilk kafatası gördüyseniz: Resimde ilk önce kafatası gördüyseniz, aşkla ilgili gizli korkunuz benlik duygunuzu kaybetmektir. Bir suç ortağı olma fikrini seviyorsunuz, ancak herhangi bir ilişkide çok uzun süre kalma fikrinden korkuyorsunuz. Bunun nedeni, bir kişiyle çok fazla zaman geçirmenin sizi gerçek benlik duygunuzdan uzaklaştıracağından endişe duymanızdır ve bu, hayal edebileceğiniz en korkunç şeydir. Siz güçlü, dinamik ve harika bir insansınız. Kalbinizi birine açmanız bu gerçeği değiştirmeyecek veya donuklaştırmayacak. Daha fazla insanın içeri girmesine izin vermek, sadece benlik duygunuza daha fazla güvenmenizi sağlayacaktır. Duvarlarınızı bir miktar da olsa kaldırın.

Resim 5

Peki aşağıdaki resimde ilk ne görüyorsunuz?

Ellerini ensesine koymuş kadın (insan) mı, yoksa kuru kafa mı?

optik illüzyon

İlk gördüğün şey bir kadınsa: Bu, çoğu zaman savunmada olmanız gerektiğini düşündüğünüz anlamına gelebilir. Fotoğraftaki kadın yerde dizleri bükülü, elleri başının üzerinde, yüzünü koruyor. Şu anda duygusal veya fiziksel olarak tükenmiş hissediyor olabilirsiniz. Bu görseldeki kadın derin, içsel pişmanlığı temsil ediyor. Hayatınızdaki zor bir dönemi yeni bitirmiş olabilirsiniz.


İlk gördüğün şey bir kafatasıysa: Karar vermekte zorlandığınızın ve ilerideki yolu gerçekten göremediğinizin bir işareti olabilir. Engelleriniz çok büyük ve önünüzdeki zorluklar çok olabilir. Ancak unutmayın ki her şeyin diğer tarafına geçtiğinizde kendinizi daha güçlü hissedeceksiniz.

Resimde ilk bakışta ne gördünüz? Resimli kişilik testleri


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.