Nikola Tesla kadar yüksek IQ’ya sahip misin? Resimdeki farklı harfleri bulun

IQ seviyeniz Nikola Tesla kadar yüksek mi? Bu optik illüzyon testinde farklı olan harfleri bulabilecek misiniz? 10 saniye içinde S harflerinden farklı olan harfleri tespit edin…

resimdeki harfleri bul

Nikola Tesla kadar zeki misiniz? Resimdeki farklı harflerini bulun (Yanıt hemen aşağıda, bakmadan önce bulmaya çalışın, süre tutun ve kendinizi test edin.)

Farklı olan nesneyi bulmak ve optik illüzyonlar arasındaki detayları görmek için güçlü bir dikkate sahip olmalısınız. Beyninizi geliştirmek için çok yararlı olan bu testlerden biri de S harflerinin gizlediği o harfleri bulmak.


Sizin de bilim insanlarının silip süpürecek kadar güçlü bir zekanız varsa bu testler çocuk oyuncağı gibi geliyor olmalı.

Yüksek IQ seviyesine sahipseniz farklı olan harfleri 10 saniye içinde bulabilirsiniz.

İpucu: Nerede bu gizli harfler?

Pembe zemin üzerinde sıralanmış onlarca siyah S harfleri sıralanmış durumda. Üç harf ise diğerlerinden farklı. Bu testin zorluğu ise beyninizin hızlı ve doğru bir şekilde çalışması ve odaklanma güçlüğü olacaktır.

Halen bulamadıysanız farklı harfler Z harfi ve toplam üç adet var.

DOĞRU CEVAP

S harflerinin arasında gizlenmiş olan üç adet Z harfinin yer aldığı sıralar:

  • 2. sıra 22. sütun
  • 9. sıra 17 sütun
  • 14. sıra 7 sütun

cevap anahtarı

Görsel zeka testleri nasıl hazırlanır?

Testin Amacını Belirleme: Başarılı bir görsel zeka testi hazırlamak için, öncelikle testin amacını belirlemelisiniz. Test, bireylerin hızlı düşünme ve dikkat yeteneklerini ölçmeli.

Zorluk Seviyesini Ayarlama: Seviye, katılımcıların yaşına ve beklentilerine göre ayarlanmalı. Çok kolay ya da çok zor testler, motivasyonu düşürebilir ve gerçek performansı ölçmekte sakıncalı olabilir.


Görsel Materyal Seçimi: Testlerde kullanılacak görsellerin renk, şekil ve desen gibi unsurlarla katılımcıların dikkatini çekecek şekilde tasarlanması önemli.

Bir dağ manzarası seçin: Çok ilginç kişilik testi!


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.