Resimdeki sayıyı görebilecek misiniz?

Sosyal medyada çok konuşulan bu optik illüzyonda soyut bir resim içine bir sayı gizlenmiş durumda. Sadece bakanların yüzde 10’u görebiliyor. Siz resimdeki gizli sayıyı görebilecek misiniz?

resimdeki sayı

Resimdeki sayıyı yüksek IQ’ya sahip kişiler hemen görebiliyor!

Bir tür göz yanılsaması üzerine kurulan optik illüzyonlar sosyal medyada sık sık konuşuluyor. Bu defa da çevrimiçi oyun sitesi Jackpot Joy tarafından oluşturulan görüntü, konfetilerin arasına gizlenmiş bir sayı içeriyor ve bunu yalnızca en keskin gözlü insanların görebileceğini iddia ediliyor.


Bulamadıysanız aşağıdaki cevaba bakmadan önce ipucuna göz atın.

Resimdeki sayıyı göremediyseniz endişe etmeyin!

Jackpot Joy, spiral tasarımı keşfetmenin özellikle zor olduğunu, dolayısıyla sayıyı göremeyenlerin endişe etmemelerini söylüyor.

İpucu:

CEO Alex Fagelson ise optik illüzyon için bir ipucu vermeyi ihmal etmiyor:

• Bu sinsi yanılsamayı çözmenin ipucu, fotoğrafı küçültmek. Aniden gizli numara ortaya çıkacak.

• Çift haneli bir sayı olduğunu da belirtelim.

• Halen bulamadıysanız sayı görselin altında ve ortada.


Cevap:


İşte cevap…

cevap

Mantık hatası nerede? 8 resimdeki 8 yanlışı bulun!


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.