Resimde ilk gördüğünüz hayvan hangisi?

Bilinçaltımız oldukça etkileyicidir ve muhtemelen kişiliğimiz hakkında tahmin ettiğimizden daha çok şey söyleyebilir. Aşağıdaki karışık resimde ilk gördüğünüz hayvan kişiliğiniz hakkında bakın neler söyleyecek…

resimde ilk hayvan

Uzmanlar, bilinçaltının tüm beğendiğiniz ve beğenmediğiniz şeyleri, inançlarınızı ve korkularınızı, anılarınızı ve becerilerinizi tutan bir depolama birimi gibi çalıştığını, hatırlamasanız bile gördüğünüz ve deneyimlediğiniz her şeyden inşa edilmiş olduğunu söylüyor. Bilinçaltımızla ilgili ilginç olan bir diğer şey ise bilinçli davranışlarımızla doğrudan bağlantılı olması. Bu durumda gözleriniz tam resmi görüyor ancak beyniniz ilk önce kişisel olarak size göre olanı seçiyor.

Resimde ilk gördüğünüz hayvan hangisi?

İlgi çekici kişilik testleri yapan Bright Side ekibi de toplam 11 hayvanın yer aldığı bu illüstrasyon üzerinden bir test hazırlamış. Kendileri bunun sadece eğlenceli bir test olduğunu ve bu yüzden çok da ciddiye almamanız gerektiğini söylüyor.


Not: Bir değil, iki hayvanı aynı anda gördüyseniz, iki hayvanın da kişilik analizini okumanızı tavsiye ederiz. Aşağıdaki analizlere geçmeden önce, resimde ilk gördüğünüz hayvanı tespit edin.

Zürafa gördüyseniz:

Sosyal bir kelebek gibisin. Herhangi bir gruba, ortama, yere kolayca uyum sağlayabiliyorsun ve göz açıp kapayıncaya kadar oranın ilgi odağı haline gelebiliyorsun. Konuşmayı seviyorsun. Her ne kadar kesinlikle hiçbir şey sizi üzemez gibi görünse de, çok hassassın. Arkadaşlarına sadıksın ve aynı şeyi onlardan bekliyorsun. Rutini sevmiyorsun ve işini ya da hobilerini sık sık değiştirme ihtimalin çok yüksek.

Ördek görenler:

%100 iyimser bir yapıya sahipsin ve kesinlikle hiçbir şey seni hayal kırıklığına uğratamaz. Bir bardak senin için yarı dolu ya da yarı boş değil, her zaman taşmıştır. Anda yaşıyorsun ve hayatı test etmeyi, denemeyi seviyorsun. Yeni yerler keşfetmekten, yeni beceriler öğrenmekten zevk alıyorsun ve merakının kesinlikle bir sınırı yok.

Resimde ilk bir fil fark ettiyseniz:

Samimi birisin ve etrafındaki her şeyi çok fazla ciddiye alıyorsun. Sadık, sorumlu bir kişiliğe sahipsiniz. Aileniz ve arkadaşlarınız her zaman size güvenebilirler. Yardıma ihtiyaçları olursa, tam olarak kiminle konuşacaklarını bilirler. Her nasıl yapıyorsan bir sorunu çözmenin mutlaka bir yolunu buluyorsun. Sen sadece iyi bir dinleyici değilsin, yenilmez bir problem çözücüsün. Ailen ve arkadaşların her zaman ilk önceliğindir ve ancak etrafındaki insanlar kendini iyi hissettiğinde sen de kendini iyi hissedebiliyorsun.

Tavşan görenler:

Çok yaratıcı, enerji dolu ve bulaşıcı bir şekilde mutlusun. Nereye gidersen git, gittiğin yere daima kahkaha ve neşe taşıyorsun. İnsanlar seninle arkadaş olmak istiyor. İyi bir mizah anlayışınız var bu insanların ilgisini de beraberinde getiriyor. Bazı insanlar senin zaman zaman sığı düşündüğünü düşünebilir, ama bu gerçeklerden çok uzak. Empatik bir yapın var. Ama bazen bu seni yorabiliyor.


İlk gördüğünüz hayvan ayı ise:

Mantıklı, muhafazakar ve geleneksel bir yapıda olabilirsin. Birtakım değerlere sahipsin ve hayatını bunlara göre inşa ediyorsun. Sessiz ve gözlemcisin, gürültülü ortamlardan ya da yoğun yerlerden hoşlanmıyorsun. Daima uyum arayışı içindesin. Çok hassas, düşünceli ve diplomatik birisin. Spontan kararlar kesinlikle tarzın değil.

İlk bir koala gördüyseniz

Sakın ve soğuk kanlı bir yapıdasın. Çok kibar, duyarlı, özenli ve düşünceli birisin. Tüm arkadaşların tam anlamıyla sadece bir telefon kadar uzakta olduğunu biliyorlar. Kalabalık ortamları sevmiyorsun. Güzel bir filmle ya da iyi bir kitapla sessiz zaman geçirmek senin için daha cazip. Başkalarına yardım etme konusunda fedakarsın ve çoğu zaman bunu karşılıksız yapıyorsun.

Resimde ilk zebra görenler:

Gördüğün ilk hayvan zebra ise, komik, etkili ve karizmatik kelimeler seçen bir kişiliğe yakın olabilirsin. Çok aktif ve spontansın. İnsanlar seni daima takip ediyor. İletişim becerilerin mükemmele yakın ve çok iyi bir satış elemanı olabilirsin. Ama genelde aynı şeyi tekrar tekrar yapmak zorunda kalırsan sıkılırsın ve hayatında her zaman yeni bir şeye ihtiyaç duyarsın.

Baykuş görenler:

Kendi başınıza çalışmayı tercih eden, analitik ve derin düşünen bir insansın. Sessiz zaman geçirmekten hoşlanıyorsun ve sosyal ortamlarda kendini rahat hissetmiyorsun. Her şeyin iyi organize edilmiş olmasını seviyor ve doğru sırayla gerçekleşmesini istiyorsun. Yaşana kaotik durumlar seni rahatsız ediyor. Mükemmeliyetçisin ve bazen diğerlerinden de aynı şeyi bekliyorsun. Özellikle sosyal olmamanıza rağmen, insanlar inanılmaz zekanız ve espri yeteneğiniz nedeniyle sizinle iletişim kurmaktan zevk alıyorlar.

Domuz görenler:

Bağımsızlığına ve özgürlüğüne çok düşkünsün. En üretken ve en çalışkan zamanların genelde yalnız kaldığın anlar. Çok keskin bir zekan var ve hızlı çalışıyor. Aklından geçen her şeyi herkese açıklamak için zamanın yok. Küçük ayrıntılar karşısındaki dikkatin, parlak hafızan ve olağanüstü analitik becerilerin, seni belirli süreçlerde çok etkili hale getirebilir. Senin için tam olarak dışa dönük diyemesek de insanlarla çok iyi geçinirsin.

Aslan görenler:

Doğuştan liderlik becerileri yüksek biri olabilirsin. Ortak bir hedefe ulaşmak için insanları seni takip etmeye nasıl ikna edeceğini iyi biliyorsun, ancak bazen baskın olma eğilimin olabilir ve bu seni zor dönemlere sokabilir. Herhangi bir zorluktan ya da güçlükten korkmuyorsun, aslında onlardan hoşlanıyorsun. Çünkü neler başarabileceğini görebilmen ve zafer duygusunu yaşaman için sana bir fırsat veriyorlar. Aşırı derecede rekabetçisin ve iyi stratejik becerilere sahipsin.

Kedi görenler:


Fazla konuşmayı sevmeyen biri olabilirsin. Hata bazı insanlar utangaç olduğunu düşünebilir. Bunun sebebi ise hareketin ortasında olmak yerine uzaktan izlemeyi ve gördüğün şeyleri analiz etmeyi tercih etmen. Çevrendeki insanların senin hakkında ne düşündüğünü umursamıyorsun ve başkalarının da bu şekilde davranmasını istiyorsun. Sen kendi kurallarını koyan ve yönetensin. Bağımsızlığına düşkünsün.

Daha fazla kişilik testi için tıklayın


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.