Resimdeki gizli kediyi bulabilecek misiniz?

Resimdeki gizli kediyi sadece yüksek IQ’lu kişiler 7 saniyede görebiliyor! Bu optik illüzyonda, resimde gizlenmiş kediyi bulmaya çalışın. IQ’su yüksek olan kişiler gizlenen kediyi sadece 7 saniyede fark edebilirler.

resimdeki gizli kediyi

Optik illüzyonlar genellikle beynin nesneleri algılama biçimini zorlayan bir nesnenin, çizimin veya insanların zihin büken ve şekil değiştiren görüntüleridir. Araştırmalar, normal bir insan beyninin olaylara veya görüntülere farklı bakabildiğini ve her açıdan farklı bir algı oluşturduğunu gösteriyor. Fiziksel, fizyolojik ve bilişsel yanılsamalar gibi çeşitli optik yanılsama türleri vardır. Çoğu zaman, bu optik illüzyonlar, şeyleri nasıl algıladığınıza ve zeka seviyenize biraz ışık tuttuklarından psikanaliz testinin bir parçası haline gelir. Bu sefer resimde gizlenmiş kediyi görmeniz gereken optik yanılsamanın zekice bir örneğini bulduk.

Resimdeki gizli kediyi bulun

Yukarıdaki resim, yetişkinler ve çocuklar için beyin kolaylaştırıcı olarak tasarlanmış zorlu bir yapbozdur. Bu optik illüzyonda kayalar ve çimenlerle dolu bir yer görebilirsiniz. Ancak resmin içinde bir yerlerde bir kedi saklanmaktadır. Bulmaca, izleyicilere “Kediyi bul” diye sorarak gizli hayvanı bulmaları için meydan okur.


Görüntü, binlerce yetişkinin, fotoğrafın içindeki gizli kediyi bulmaya çalışırken başlarını kaşımasına neden oldu. Bu optik yanılsama görüntüsü, IQ’nuzu test etmenin başka bir eğlenceli yoludur. Ancak, gerçek bir IQ testi yapmak, IQ seviyenizi öğrenmenin iyi bir yoludur.

Gizli kediyi bulabildiniz mi?

Bu optik illüzyon görüntüsüne yakından bakın ve resimdeki gizli kediyi bulmaya çalışın. Kediyi bulmak çok zor görünebilir, ancak görüntünün merkezine bakarsanız, gizli kediyi görebilirsiniz. Kedi, kayaların rengiyle kamufle edilmiştir, ancak vücudundaki şeritlerden onu tanıyabilirsiniz.


Resimdeki gizli kediyi sadece 7 saniyede tanımanın olağanüstü zekanızın bir göstergesi olabileceği iddia edildi. Çalışmalar, zor bulmacaları çözerek beyninizi ne kadar çok çalıştırırsanız, o kadar akıllı olduğunuzu ortaya çıkardı.

ZEKA BULMACASI CEVABI

Optik illüzyonlar, beynimizin nasıl çalıştığıyla ilgili bazı büyüleyici içgörüler sağlamaya çalışır. Çoğu zaman, belirli renk, ışık ve desen kombinasyonları, orada olmayan bir şeyi görsel olarak algılamamız için zihnimizi kandırabilir. Öyleyse bize söyleyin, bu optik illüzyonun içindeki gizli kediyi gördünüz mü?


Kolaylık olması için, aşağıda verilen resimde gizli kediyi işaretledik:

cevap

Astroloji |Bizi takip edin: Facebook, TwitterInstagramGoogle News


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.