Resimde 2 kız arasındaki 3 farkı bulabilir misiniz?

Resimde hindistan cevizi suyu içen 2 kız arasındaki 3 farkı sadece yüksek IQ’su olanlar 15 saniyede buluyor.

Resimde 2 kız Zeka oyunları, bilişsel işlevi artırmaya ve beyni sağlıklı tutmaya yardımcı olan araçlardır. İşte IQ’su yüksek olanları en fazla 15 saniye oyalayabilecek bir test daha! Resimde 2 kız arasındaki 3 farkı siz bulabilecek misiniz?

15 saniyeniz var

İşte kafanızı karıştıracak yeni bir bulmacayla karşınızdayız. Hindistan cevizi suyu içen çocuğu gösteren bu iki fotoğraf arasında 3 fark var. Bulmak için ise 15 saniyeniz var.


Yalnızca yüksek IQ’su olanlar iki resim arasındaki farkları 15 saniyede bulabiliyor.

Tıpa tıp aynı görünen iki resim arasındaki 3 farkı verilen sürede bulabildiyseniz bravo. Bu sizin yüksek IQ’lu olduğunuzu gösteriyor.

8 saniyede sonuca ulaşamayanlar için cevap hemen aşağıda

Eğer bulamadıysanız üzülmeyin. Sorunun yanıtını aşağıda bulabilirsiniz.

Öncelikle 3 farktan 2’si hemen gözünüze çarpacaktır. Ancak geriye kalanı bulmak ise gerçekten kolay değil.

İşte cevap:

Kız çocuğunun şapkasında (1), hindistan cevizindeki pipette (2) ve hindistan cevizinde (3) farklılıklar var.

iki küçük kız


|| Bizi takip edin: Facebook, TwitterInstagramGoogle Haberler 

Astroloji: Bu burçların cepleri para doluyor!


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.