Resimdeki gizli kedi nerede? (Ara bul oyunu)

kedi nerede

Ara bul oyunu: Resimdeki gizli kedi nerede? 7 saniyede bulmanız gerekiyor…

Fotoğraftaki tahta kütüklerin yanında saklanan kediyi 7 saniyede tespit etmek için ekstra keskin gözlere ihtiyacınız var.

Bir kedi ahşap kütüklerin yanında saklanıyor. Yalnızca çok keskin gözleri olan kişiler onu fark edebiliyor. Sen yapabilir misin?


Optik illüzyonlar yüzyıllardır dünyanın her yerindeki insanların ilgisini çekiyor. İnternet son zamanlarda optik yanılsama sorularıyla doldu taşı. Bu optik bilmeceler genellikle belirli nesnelerin kafa karıştırıcı ve akıllara durgunluk veren fotoğraf ve resimleriyle hazırlanıyor.

Bazı popüler örnekler arasında gizli kedi optik illüzyonları ve izleyicileri görüntüdeki gizli hayvanları bulmaya zorlayan optik illüzyon görselleri yer alıyor. Bu testler insanların görsel algı becerilerini test etmeleri için eğlenceli ve ilgi çekici bir yol haline geldi.

Bu fotoğraf bulmacaları gözlem ve detaylara dikkat becerilerinizi geliştirmeyi amaçlıyor.

Yukarıdaki görselde bahçede tutulan yüzlerce ahşap kütük görülüyor. İlk bakışta fotoğrafın yalnızca kütüklerden oluştuğunu sanabilirsiniz; ama yakından bakarsanız sevimli bir kedi fark edeceksiniz. Fotoğraf bulmacasının içinde gizlenmiş kediyi verilen zaman sınırı içinde bulmanız gerekiyor. Bu görevi tamamlamak için 7 saniyeniz var.

İpucu:

Size faydalı bir ipucu verelim: Kedi kütüklerle aynı renkte. Kedi şeklinde bir siluet aramanız gerekecek. Ancak o zaman başarabilirsiniz.

Cevap:


Aşağıda bu optik yanılsama sorununun çözümünü sunuyoruz. Resimdeki gizli kedi nerede? Eğer 7 saniyede bulamadıysanız işte cevabı:

kedi nerede cevap
Resimdeki gizli kedi nerede? İşte cevabı

Makarna yiyen 2 kedi arasındaki 3 farkı bulun


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.