Resimde ilk ne gördüğünüz karakterinizi ele veriyor! Kişilik Testleri

Resimde ilk bakışta ne gördüğünüz karakteriniz ve bilinçaltınız hakkında birçok ipucu ele veriyor. Kişiliğiniz hakkında derin ipuçları sağlayacak bu kişilik testlerinde, bilinçdışınızda gelişen ve aslında sizin bile şu ana kadar fark etmediğiniz bazı gerçekleri öğrenebilirsiniz.

resimde kişilik testi

Bu resimlerde ilk bakışta gördüğünüz şey kişiliğiniz hakkında derin ipuçları veriyor.

Bireyin kişilik özelliklerini değerlendirmeyi amaçlayan kişilik testleri temel olarak, projektif ve objektif kişilik testleri olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Objektif kişilik testleri, yapılandırılmış bir malzemenin sunulduğu, standart bir puanlama ve yorumlama prosedürünün olduğu testlerdir.


Kişilik testi 1 – Resimde ilk ne gördünüz?

kedi köpek

Resimde ilk kedi gördüyseniz

İlk bakışta kediyi fark ettiyseniz kendi kendine yetebilen, bağımsız bir kişiliğiniz var. Kendi ayaklarınızın üzerinde durma isteğiniz hayli yüksek.

Resimde ilk köpek gördüyseniz

İlk bakışta fark ettiğiniz şey köpek ise sakin bir kişisiniz. Çevrenizle hayli ilgili ve alakalı bir bireysiniz.

Kişilik testi 2 – Telefonunuzu nasıl kullanıyorsunuz?

Telefonunuzu kullanma şekliniz bu seçeneklerden hangisine benziyor?

telefonu kullanma şekli

Cevabınız 1 ise kendine güveni yüksek birisiniz. Başarı için her şeyi yapmaya hazırsınız ve risk almayı seviyorsunuz.

Cevabınız 2 ise mantık sizi en iyi tarif eden kelime. Bir sonraki adımınızı çok önceden tartıyorsunuz.


Cevabınız 3 ise hızlı biçimde karar alan birisiniz. Ortamlara hızlıca adapte olabiliyorsunuz ve kendiniz yeni duruma göre konumlandırabiliyorsunuz.

Cevabınız 4 ise yalnızlığı seviyorsunuz. Yeni fikirlere açıksınız ancak önce bunları kafanızda oturmanız lazım.

Kişilik testi 3 – Yumurtaları kutuya nasıl yerleştirmeyi tercih edersiniz?

Elinde 4 tane yumurta ve 10’lu bir yumurta kutusu var. Yumurtaları kutuya hangi şekilde dizerdin? Yukarıdaki 4 alternatiften birini seç sana en kuvvetli kişilik özelliğini söyleyelim.

yumurta kişilik testi

Alternatif A – Eğer resimdeki gibi zikzak olarak dizmeyi seçtiyseniz en güçlü yönünüz yaratıcılığınız. Devamlı yeni fikirler üretir ve asla aynı şeyi uzun süre yapamazsınız. Onlarca farklı görevi aynı anda yerine getirebilen ve daima dikkatleri üzerinde toplamayı başaran birisiniz.

Alternatif B – Eğer bütün yumurtaları tek bölgede toplamayı tercih ettiyseniz en güçlü yönünüz mantığınız ve analitik zekanız. Bir şeyleri organize etmek için doğmuşsunuz. En zor işlerin altından bile azminiz ve sistemli çalışmanız sayesinde kalkabilirsiniz.

Alternatif C – Eğer dengeli bir biçimde yumurtaları dizdiyseniz en güçlü özelliğiniz esnekliğiniz. Her türlü zorlukların arasında rahatlıkla manevra yapabilir ve küçük oyunlarla bu zorlukları bertaraf etmesini bilirsiniz. Yeni şeyler öğrenmeye ve kendinizi geliştirmeye açık birisiniz.


Alternatif D – Eğer yumurtaları resimdeki gibi dizmeyi tercih ettiyseniz en güçlü yanınız kararlılığınız ve kesinliğiniz. Doğuştan liderlik özelliklerine sahipsiniz ve olayları hızla analiz edip doğru kararı verebiliyorsunuz. Çevrenizde her zaman ilgi odağısınız.

Resimde ilk gördüğünüz hayvan, zekanızla ilgili ipucu veriyor! || Bizi takip edin: Facebook, TwitterInstagram