Resimde ilk ne görüyorsunuz? Lider misiniz yoksa takipçi mi?

Bu yazıda size iki farklı optik illüzyon sunuyoruz. Birinci kişilik testinde, resimde ilk gördüğünüz detay, lider mi yoksa takipçi mi olduğunuzu ortaya çıkarıyor. İkinci test ise hayatınızdaki sorunlarla nasıl başa çıktığınızı, ne tür bir sorun çözme becerisine sahip olduğunuzu söylüyor.

resimde ilk

Kişilik Testleri aşağıda – Sorun ne kadar büyük veya küçük olursa olsun, her gün yaptığınız hemen hemen her şeyde farkında olalım veya olmayalım, problem çözme becerilerini kullanırız.

Sorunları kendi başına çözer, alışılmışın dışında düşünen bir kişiliğe mi sahipsiniz? Yoksa bir soruna çözüm bulmadan önce tüm bilgilerin önünüzde olmasını ve o şekilde karar vermeyi mi tercih edersiniz?


Kişilik Testi 1 – Sorun çözme beceriniz nasıl?

Bu optik illüzyon, sorunları nasıl çözdüğünüzü ortaya çıkarıyor. Resimde ilk ne görüyorsunuz? Dikkatlice bakın ve aşağıdaki analizi okuyun.

resimde ilk

Resimde ilk köpeğin arka ayağını ve kuyruğunu fark ettiyseniz: Sorunları kendi başınıza çözdüğünüz ve kalıpların dışında düşünmekten korkmadığınız anlamına gelir. Başkalarından yardım almayı sevmiyorsunuz, inatçısınız ve bir sorunu çözmek için hemen hemen her şeyi ortaya çıkarabilirsiniz.

Resimde ilk fark ettiğiniz detay, köpeğin burnu olduysa: O zaman bir çözüm bulmadan önce, önünüzdeki problemle ilgili her şeyi öğrenmeyi tercih edersiniz. Analitik düşünme ve yolunuza çıkabilecek herhangi bir soruna rasyonel bir çözüm bulmak için size verilen tüm bilgilere güvenme olasılığınız çok daha yüksektir.


Her ikisini de görenler: Bazı insanlar her ikisini de görebiliyor. Bu, bir problem hakkında düşünmek için analitik becerilerinizi kullanabilseniz de, bulduğunuz çözümün yaratıcı olduğu anlamına gelir. Bir sorunu çözmeye çalıştığınızda potansiyelinizi tam olarak kullanabilirsiniz demektir.

Kişilik Testi 2 – Lider misiniz, yoksa takipçi mi?

Peki aşağıdaki resimde ilk ne görüyorsunuz?

kişilik testi

Resimde ilk gördüğünüz şey birbirine bakan iki timsahsa: Hayatınızdaki her şeyin kontrolünün sizde olmasını ve her kararın başında olmayı seviyorsunuz demektir. Doğuştan bir lidersiniz ve insanları nereye gideceklerini ve ne yapacaklarını yönlendiren kişi olmayı seviyorsunuz. Başkalarından emir almayı pek sevmezsiniz.

Resimde ilk kanatları açılmış kuşu gördüyseniz: Arabanın arkasına oturmak ve başkalarının size ne yapmanız gerektiğini söylemesine izin vermek için daha rahat olduğunuz anlamına geliyor. Bu, iyi bir lider olmadığınız veya çok iyi liderlik becerilerine sahip olmadığınız anlamına gelmez, sadece tam olarak ne yapmanız gerektiği söylendiğinde bir şeyi yürütmede çok daha iyi olduğunuz anlamına gelir.


Her ikisini de gördüyseniz: İkisini de kusursuz bir şekilde yürütme yeteneğine sahip olduğunuz anlamına gelir. Kimin yönettiği veya ne yapacağının kime söylendiği önemli değil çünkü ne olursa olsun işi halledeceksiniz demektir. Her iki rolü de üstlenebileceğinizi çok iyi bilen bir başkasının liderliği ele geçirmesinde sizin için sorun yoktur. Bu yüzden başkalarının endişelerini ilk sıraya koyarsınız.

Resimde ilk gördüğünüz, en önemli özelliğinizi ortaya çıkarıyor! || Bizi takip edin: Facebook, TwitterInstagram