Fotoğrafta gizli kediyi 10 saniyede bulabilir misiniz?

Zeka bulmacası: Bu fotoğrafta gizli kedinin nerede olduğunu 10 saniyede bulabilecek misiniz? Şahin gözlüler kediyi hemen buluyor!

gizli kedi

Optik illüzyon: Bu fotoğrafta bir kedi açıkça görülebilecek şekilde saklanıyor. Kediyi 10 saniye içinde bulabilir misiniz? Gözlem becerilerinizi test edin.

Popülaritesi son dört ila beş yılda fırladı ve netizenler her yeni bir optik illüzyon yayınlandığında heyecanlanıyor. Fiziksel, fizyolojik ve bilişsel olmak üzere üç tür optik illüzyon vardır.


Optik illüzyonlar netizenler için harika bir eğlence kaynağı olarak hizmet eder ve eğlence değerinin yanı sıra beynimizin nasıl çalıştığını anlamak için de mükemmel araçlardır. Bilim adamları, bilinçdışı zihnin çalışması olan psikanaliz disiplininde optik illüzyonların insan beyni üzerindeki etkisini inceliyorlar.

Optik illüzyonlar, şizofreni hastalarının bazı illüzyonları normal insanlardan farklı algıladıkları görüldüğünden, şizofreni gibi bazı zihinsel bozuklukların tanımlanmasında da yardımcı olur. Bunun dışında optik illüzyonlar, beyninize gözlem becerilerinizi geliştirme potansiyeli olan hafif yürekli bir egzersiz sağlamak için harikadır.

İyi gözlem becerileriniz var mı? Bu hızlı optik illüzyon meydan okumasıyla öğrenelim.


Fotoğrafta gizlenen kediyi 10 saniyede tespit edebilecek misiniz?

Bu görüntü sosyal medya üzerinde paylaşıldı ve görüntünün yaprakların saçıldığı bir çiftlik evinin arka bahçesini gösterdiğini görebilirsiniz. Gizli kedi oynamak için bu güzel bahçede geziniyor olabilir. Senin için zorluk, 9 saniye içinde yaprak ve ot yığını arasında bir yerde saklanan kediyi bulmak. Zamanın şimdi başlıyor.

Bunu çözmek oldukça kolay ve bu nedenle okurlara kediyi bulmaları için 9 saniye verdik.

Cevap:

Kediyi gördün mü? Şimdiye kadar gizli kediyi gördüyseniz, şahin gözleriniz var. Acele etmeyenler çok az saniye kaldı.

Ve süre doldu. İyi gözlem becerisine sahip kişiler, şimdiye kadar kediyi fark etmiş olabilir. Fakat bazılarınız hala kediyi arıyor olabilir. Kedinin nerede olduğunu merak mı ediyorsunuz? Çözüm için aşağıdaki resmi kontrol edin.

kedi cevap


Gördüğünüz gibi siyah, sarı ve beyaz renkli kürklü kedi, resmin sol tarafındaki kapının hemen yanında bir yaprak yığınına yaslanmış oturuyor.

X ve K harfleri arasındaki gizli Y harfini 10 saniyede bulun | Daha fazla test için tıklayın || Bizi takip edin: FacebookTwitterInstagram