Hangi bardak daha fazla suya sahip? 30 saniyeniz var!

30 saniye içinde hangi bardağın daha fazla suya sahip olduğunu bulabilir misin? Zekanızı test etmek için bu testte, maksimum su içeren bardağı belirlemeye çalışın.

hangi bardak

Bu zeka oyunu, analitik bulmacaları ve oyunları çözmekten hoşlananlar içindir. Zeka oyunları, bu zeka oyunları yanal düşünme ile çözüldüğünden, esas olarak bilmecelerin ve bulmacaların daha zor bir versiyonudur. Bunları çözerken biraz farklı ve alışılmışın dışında analiz etmeniz gerekiyor. Çözüme ulaşmak için yaratıcı bir zihin kullanmanız gerekir, çünkü cevap hemen önünüzde olmayacaktır.

Yukarıdaki resimde, dört bardaktan hangi bardakta daha fazla su var?


Dikkatli bir zihin bu bulmacayı 30 saniye içinde çözebilir. Resimde gösterilen her seçeneğini dikkatli bir şekilde analiz etmeniz gerekiyor. Bir uyarı olarak, bu zeka oyununun cevapları sorunun hemen altında verilmiştir, bu yüzden çok fazla kaydırıp hile yapmadığınızdan emin olun!

İpucu: Dört bardağın içine yerleştirilen nesnelerin ağırlığını analiz edin.

İşte cevap

Bu beyin bulmacasında, su bardaklarının içine yerleştirilen nesnelerin ağırlığı, bir cevap bulmanıza yardımcı olacaktır. A seçeneğinde su bardağında makas vardır; Seçenek B’de bir ataç vardır, Seçenek C’de silgi bulunur ve Seçenek D, bardağın içinde bir saate sahiptir. Ayrıca resme dikkatli bakarsak, içine yerleştirilen nesnelerle tüm bardakların su seviyesi aynı. Yani bu durumda, içinde en hafif nesne bulunan bardaklarda, dört bardaktan daha fazla su olacaktır. En hafif ve en küçük nesne ataçtır.

Yani bilmecenin cevabı B seçeneğidir. İçinde ataç bulunan su bardağı, içinde makas, lastik ve saat bulunan bardaklardan daha fazla su içerir.

cevap bardaklar


Yanal düşünmeyi kullanmak, bu tür zeka oyunlarında cevaplar almanıza yardımcı olacaktır. Bu bilmece zor ama basitti çünkü çözmek için daha az zamana ve beyin gücüne ihtiyaç duyuyordu. Ama cevabı birkaç saniye içinde bulduğunuzda kesinlikle harika hissettiriyor.

Sınıfta hangi öğrenci kopya çekiyor? 17 saniyede bulun