Resimde 30 saniyede 4 horozu bulabilir misin?

Optik illüzyon testleri dünya çapında konuşulmaya devam ediyor. Bunlardan biri de 4 adet horozun bulunduğu test oldu. Aşağıda yer alan resimde horozları 30 saniye içinde bulanların dikkati ve zekâsına vurgu yapılıyor.

horoz

Horozlu optik illüzyon testi dünya çapında ses getirmeye devam ediyor. Resimde 4 adet horozu 30 saniyede bulanların dikkati ve zekâsına vurgu yapılıyor. Gözleri oldukça zorlayan bu test ülkemizde 400 kişiye uygulandı ve sadece 3 kişi 30 saniyede 4 horozu bulabildi.

Resimdeki 4 horozu 30 saniye içinde bulabilecek misiniz?

Paylaştığımız görselde 30 saniyede 4 adet horozu bulmanız isteniyor. Söz konusu görseldeki tavuk, kaz, kabak, gözlük ve şapka gibi öğeler dikkatinizi dağıtmak için yer alıyor. Hemen şimdi aşağıdaki görsele göz atın ve 4 adet horozu bulup bulamayacağınızı test edin.


İpucu

Başlangıçta görsel gözü oldukça yoruyor ancak ibik detayına odaklandığınızda yavaş yavaş testi çözmeye başlıyorsunuz. Tabii bunu sadece 30 saniyede yapabilmek oldukça zor. Testi hazırlayanlar sadece dikkatli ve kuvvetli zekâya sahip insanların bu testi çözeceğini belirtiyor. Hatırlatmakta fayda var ülkemizde 400 kişiye uygulanan bu testi sadece 3 kişi çözebildi.

Cevap


Bu kısa sürede 4 adet horozun nerede olduğunu bulamadınız mı? Aşağıda verdiğimiz görselde horozların nerede olduğunu işaretledik. İşte cevap:

test cevap

Balık tutan adamı 11 saniyede görebilenler yüksek IQ’ya sahip || Daha fazla test için bizi takip edin: Facebook, TwitterInstagram