Resimde gizli hayvanları bulabilir misiniz?

Bu optik illüzyon, ustaca gizlenmiş 9 hayvana sahip. Peki siz resimde bu hayvanları kısa sürede bulabilecek misiniz? Bonus olarak gizli hayvanların yanı sıra bir de insan çizimini görebilenler son derece zeki!

gizlenmiş hayvanlar

Resimde gizli hayvanları bulabilir misiniz?

Optik illüzyon görüntüleri her dönem olduğu gibi yoğun rağbet görüyor. Aşağıdaki resim 9 hayvanın akıllıca saklandığı bir çizimdir. Küresel çapta meydan okumayı tamamlamak için size sadece 10 saniye veriliyor.


Tamamıyla resme odaklanın

Hayvanların ustaca gizlendiği harap bir manzarayı veya kayalık ıssız bir yüzeyde yetişen bazı ağaçları gösteriyor. Resme dikkatlice bakın ve kısa sürede bulabildiğiniz tüm hayvanları listeleyin. Bakalım hangi hayvanları gözden kaçırdınız?

Resimde gizli hayvanları bulamadınız mı?

İşte size ilk ipucu:

Size daha fazla yardımcı olalım. Papağan genelde nerededir? Papağanların bir ağaçta bulunduğu açıktır. Bu yüzden papağanı burada arayın. Papağanın yanındaki boğayı da kolayca bulabilirsiniz.

Fil ve geyik birbirine yakın, hemen ön tarafta yer alıyor. Filin ve geyiğin arkasında bir timsah gizleniyor. Üstlerinde bir at ve bir kaz da bulabilirsiniz.

SOL TARAFA DİKKATLİCE BAKIN

Ayrıca pipo içen bir adam da çizimde yer alıyor. Mesela soldaki ağacın yanında duruyor olabilir. Yukarıda bahsedilen hayvanlar görseldedir. Onları birer birer bulacaksınız. Hayvanları ve oradaki kayaları bulmak için ağaçlara bakın. Her hayvan görüntünün kendisinde bulunacaktır.

Cevap

Resimde 7 hayvanı görenler oldukça zeki. 9 hayvanı ve 1 insan figürünü görenlerin IQ’su çok yüksek. Tabi bulabilmek için dakikalar harcamadıysanız. Çünkü bu test için neredeyse her bir hayvanı bulmak için 1 saniye, toplamda 10 saniye veriliyor. Ayrıca, birçok kullanıcının optik illüzyon resminde bir yerde bir kurbağa bulduğunu size söylemek isteriz.


Hala bulamadıysanız yerlerini tek tek işaretledik:

cevap

Hangi bardak daha fazla suya sahip? 30 saniyeniz var! || Daha çok test için bizi takip edin: Facebook, TwitterInstagram


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.