Resimde hangi adam solak?

IQ testi: Bu akıl bulmacasında, resimdeki solak kişinin kim olduğunu belirlemeye çalışın. Sadece yüksek IQ’ya sahip insanlar 12 saniye içinde solakları görebilir! Hangisinin solak kişi olduğunu tespit edebilir misin?

solak

Bu zeka oyunu, soruna bakarken verdiğiniz karara dayalı olarak zeka seviyenizi test etmenize yardımcı olacaktır. Bu IQ testi, Zeka Bölümünüzü öğrenmenin eğlenceli bir yoludur. Bu beyin bulmacalarını çözerken, problemi taramanız ve mantıksal akıl yürütme becerilerini kullanarak cevaba ulaşmanız gerekir.

Zeka oyunları, bu eğlenceli oyunlar yaratıcı düşünme ile çözüldüğü için basit bir bilmeceyi daha ilginç hale getirir. Çözüme ulaşmak için biraz farklı düşünmeniz gerekiyor çünkü cevap hemen önünüzde olmayacak. Bu yüzden, resimde günlük işlerini yapan beş kişi arasında solakları belirlemeniz gereken ilginç bir zeka oyunu hazırladık.


Yakından bakın: Resimde kimin solak olduğunu 12 saniyede bulabilir misiniz?

kim solak

Yukarıdaki resimde, eylemlerine ve durumlarına göre beş kişiden kimin solak olduğuna karar vermeniz gerekiyor. Bulmacada, beş kişinin tamamı farklı görevler gerçekleştiriyor. Sağ elini kullanan kişi görevi sağ eliyle, sol elini kullanan kişi ise sol eliyle gerçekleştirecektir.


Cevap oldukça basit ama zor olduğu için soruyu cevaplamadan önce resme dikkatlice bakmanız gerekiyor. Bir uyarı olarak, bu zeka oyununun cevapları sorunun hemen altında verilmiştir, bu yüzden çok fazla kaydırıp hile yapmadığınızdan emin olun!

ZEKA BULMACASI CEVABI

Resimdeki beş kişinin hareketlerine dikkatlice bakarsanız solak kişiyi tespit edebilirsiniz. Ayrıca solak kişinin asıl görevini sağ eliyle değil sol eliyle yapacağını unutmayın. Öyleyse, beş kişiden solak olan kim olduğunu belirleyelim:

  • Çekici çiviye vuran kişi sağ elini kullanıyor.
  • Bir odun kesmek için testere kullanan kişi sağ elini kullanıyor.
  • Masanın üzerine kağıt yazan kişi sağ elini kullanıyor.
  • Resme tıklayan kişi iki elini de kullanıyor ancak tıklama düğmesine sağ eliyle basıyor.
  • Masadaki içkileri servis eden garson , tepsiyi sağ elinde taşırken, yemeği sol eliyle servis edecek. Yani, garson kesinlikle solak.

solak cevap


Yani, bu zihinsel sınavın cevabı “garson” solak bir insandır. Solaklar için sağ elleriyle tepsi tutmak ve sol elleriyle yemek ve içecek servisi yapmak daha kolaydır. Böylece sol elleri çalışır ve sağ el statiktir.

Ormanın derinliklerindeki gizli kurdu kaç saniyede bulacaksınız?