Resimdeki 16 kaplanı bulabilecek misiniz?

Resimde 16 adet kaplanı 45 saniye içinde bulanlar dikkati ve kuvvetli zekâsıyla öne çıkıyor. Dünya çapında konuşulan bu optik illüzyon testi gözleri oldukça zorluyor.

resimde kaplanı bulun

Resimdeki 16 kaplanı bulabilecek misiniz?

Optik illüzyon testleri dünya çapında ün kazanmaya devam ediyor. Bunlardan biri de 16 adet kaplanın yer aldığı görsel oldu. Aşağıda yer alan görseldeki kaplanları 45 saniyede bulanların dikkatli ve kuvvetli zekâya sahip olduğuna dikkat çekiliyor. Söz konusu test ülkemizde 350 kişiye uygulanırken sadece 4 kişi 16 adet kaplanı belirlenen sürede bulabildi.


45 saniyede 16 kaplanı bulun

Paylaştığımız görselde 45 saniyede 16 adet kaplanı bulmanız isteniyor. Söz konusu testteki kuşlar ve bitkiler algınızla oynarken cevabı bulmanıza engel oluyor. Hemen şimdi aşağıdaki görsele göz atın ve 16 adet kaplanı bulup bulamayacağınızı test edin.

Başlangıçta görselde 5-6 adet kaplan direkt olarak göze çarpıyor ancak istenen sayı tam 16. Dikkatle incelediğinizde kaplanlar teker teker dikkatinizi çekmeye başlıyor. Tabi ki tamamını 45 saniyede bulabilmek oldukça zor.

Testi hazırlayanlar sadece dikkatli ve kuvvetli zekâya sahip insanların bu testi çözeceğini belirtiyor. 350 kişiye uygulanan testte sadece 4 kişi 45 saniyede 16 kaplanı bulabildi.

İşte cevap

Bu kısa sürede 16 adet kaplanın nerede olduğunu bulamadınız mı? Aşağıda verdiğimiz görselde kaplanların nerede olduğunu işaretledik. Buyurun cevaba…

kaplan cevap


10 tane bulabildiyseniz hiç fena değilsiniz.

Resimde 30 saniyede 4 horozu bulabilir misin?


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.