Resimdeki 16 kaplanı bulabilecek misiniz?

Resimde 16 adet kaplanı 45 saniye içinde bulanlar dikkati ve kuvvetli zekâsıyla öne çıkıyor. Dünya çapında konuşulan bu optik illüzyon testi gözleri oldukça zorluyor.

resimde kaplanı bulun

Resimdeki 16 kaplanı bulabilecek misiniz?

Optik illüzyon testleri dünya çapında ün kazanmaya devam ediyor. Bunlardan biri de 16 adet kaplanın yer aldığı görsel oldu. Aşağıda yer alan görseldeki kaplanları 45 saniyede bulanların dikkatli ve kuvvetli zekâya sahip olduğuna dikkat çekiliyor. Söz konusu test ülkemizde 350 kişiye uygulanırken sadece 4 kişi 16 adet kaplanı belirlenen sürede bulabildi.


45 saniyede 16 kaplanı bulun

Paylaştığımız görselde 45 saniyede 16 adet kaplanı bulmanız isteniyor. Söz konusu testteki kuşlar ve bitkiler algınızla oynarken cevabı bulmanıza engel oluyor. Hemen şimdi aşağıdaki görsele göz atın ve 16 adet kaplanı bulup bulamayacağınızı test edin.

Başlangıçta görselde 5-6 adet kaplan direkt olarak göze çarpıyor ancak istenen sayı tam 16. Dikkatle incelediğinizde kaplanlar teker teker dikkatinizi çekmeye başlıyor. Tabi ki tamamını 45 saniyede bulabilmek oldukça zor.

Testi hazırlayanlar sadece dikkatli ve kuvvetli zekâya sahip insanların bu testi çözeceğini belirtiyor. 350 kişiye uygulanan testte sadece 4 kişi 45 saniyede 16 kaplanı bulabildi.

İşte cevap

Bu kısa sürede 16 adet kaplanın nerede olduğunu bulamadınız mı? Aşağıda verdiğimiz görselde kaplanların nerede olduğunu işaretledik. Buyurun cevaba…

kaplan cevap


10 tane bulabildiyseniz hiç fena değilsiniz.

Resimde 30 saniyede 4 horozu bulabilir misin?