Duygusal zekayı ölçen test: Resimde gizli adamın yüzünü bulun

Duygusal zekayı ölçen testi: Bir duvar kenarında oturarak beyaz bir kuğunun göldeki yüzüşünü seyreden genç kadın resminde gizli bir yüz bulunuyor. Yüzü verilen süre içinde keşfedenler ise fazla zeki kabul ediliyor.

gizli adamın yüzü

Duygusal zekayı ölçen test: Resimde gizli adamın yüzünü 10 saniyede bulanlar yaratıcı zekaya sahip…

Son dönemde sıklıkla karşımıza çıkan optik illüzyonlar, görsel zeka ve hızlı kavrama üzerinde büyük önem taşıyor. Algı uzmanları tarafından önerilen optik illüzyonlar, kişilerin alt bilinç yapısına göre farklı biçimlerde görünebiliyor.


Basit bir ifadeyle optik illüzyon, gözümüzle gördüğümüz sahneyi veya görüntüyü net olarak algılayamadığımız bir illüzyon türüdür. Beynimiz, görüntü tarafından yanlış yorumlanmaya oldukça elverişlidir.

Buradaki optik illüzyonda resme sıkışmış bir adam bulunuyor. Burada bulunması gereken gizli kişi bir adam siluetinde ancak bu silueti ilk saniyelerde görebilirseniz, duygusal zekanızın son derece güçlü olduğu anlamına geliyor. Biliyoruz ki duygusal zekâ, sanatçılarda yoğun olarak sanatçılarda, üstün seviyede bulunuyor.

Duygusal zekayı ölçen test: Gizli adamın yüzünü 10 saniyede bulabilir misiniz?

Optik illüzyonlar beynin ve gözlerin gözlem becerilerini geliştirmedeki etkinliğini artırır. Duygusal zeka seviyesi yüksek olan sanatçı ruhlu insanların resimdeki gizli yüzü ilk 10 saniyede bulabildikleri keşfedildi.

İpucu:

Bulamayanların resme biraz daha uzaktan bakmasını, halen bulamadıysanız gözlerinizi kısarak bakmanızı tavsiye ediyoruz.


İşte cevap:

cevap


Optik illüzyon testleriyle bilişsel zekasına destek olmak isteyenler için algı uzmanları, görsel testlerden her gün düzenli olarak yararlanılması gerektiğini belirtiyor.

Domateslerin arasındaki gizli çekirgeyi 12 saniyede bulabilir misiniz?