İki resim arasındaki 5 farkı bulabilir misiniz?

Yan yana yerleştirilmiş aynı görünen ancak birbirinden farklı olan bu görsel zeka testi, görsel hafızanız konusunda önemli mesajlar veriyor.

resim farkı

Yan yana yerleştirilmiş aynı görünen ancak birbirinden farklı olan bu görsel zeka testi, görsel hafızanız konusunda önemli mesajlar veriyor. Genel olarak kolay görünen fakat istenilen süre zarfında tamamlanamayan bu iki resim arasındaki farkları bulanlar zeki kabul ediliyor. Hazırsanız başlayabilirsiniz.

Görsel zeka testinde iki resim arasındaki 5 farkı 17 saniye içinde bulmanız ve bunları not etmeniz isteniyor. Görselde yan yana yerleştirilmiş, park edilmiş bir tekne, bir güverte ve ayrıca yükselen güneş ile bir göl kenarı görüyorsunuz. İki benzer görüntü arasındaki 5 bulmak için 17 saniye süreniz var. Belirlenen süre zarfında 5 farkı tespit edebilirseniz kavrama ve görsel zekanızın son derece güçlü olduğunu belirtebiliriz.


İki resimdeki 5 farkı kaç saniyede bulabildiniz?

Görsel zeka testleri, bilişsel zekanızın gelişimine katkıda bulunan yararlı zeka oyunlarıdır. Bu tür testlerde başarı oranınız düşükse algı uzmanları günlük olarak optik illüzyon görsellerinden faydalanmanızın kavrama ve anlamlandırma yeteneğiniz üzerinde olumlu etki sağlayacağını belirtiyor. Algı uzmanı Micheal Hoomen, resimdeki 5 farkı 17 saniyede bulabilenlerin bilişsel ve görsel zekasının 115’in üzerinde olduğunu belirtiliyor.

Cevap


Tüm farklılıkları göremediyseniz, aşağıdaki çözüme başvurabilirsiniz:

  • İkinci resimde fazladan bir arazi parçası var.
  • İkinci görselde ekstra çim örtüsü mevcuttur.
  • İkinci resimde ağaçta fazladan bir yaprak var.
  • İkinci resimde fazladan bir bulut var.
  • İkinci resimde fazladan bir çim parçası var.

fark cevap

Resimde hangi adam solak?