Resimde ilk gördüğünüz detay, ne kadar dikkatli olduğunuzu ortaya koyuyor

Bu akıllara durgunluk veren şaheser, gözlem becerilerinizi test eden harika bir optik illüzyon. Bu resimde fark ettiğiniz ilk şey, ayrıntılara gösterdiğiniz dikkat ve zekanız hakkında çok şey anlatıyor.

resimde ilk

Resimde ilk gördüğünüz detay, ne kadar dikkatli olduğunuzu ortaya koyuyor

Bir optik yanılsama çevremizdeki dünyaya dair kendi görsel anlayışımız hakkında bize fikir veren dikkate değer bir araçtır. Göz yanılmaları sanat yoluyla ortaya çıkabilir.


Bu akıllara durgunluk veren şaheser, birkaç yanılsamayı tek bir eserde ören sürrealist tablolarıyla ünlü Rus sanatçı Igor Lysenko’nun bir illüstrasyonudur.

Optik illüzyonda ilk gördüğünüz detay ne?

Bu akıllara durgunluk veren resim, tek tek optik bir yanılsama olarak göze çarpan birkaç figürle birbirine bağlanmış bir vadiyi tasvir ediyor gibi görünüyor.

Bugünün mücadelesi, gözlem becerilerinizin bir testidir ve bu resimde fark ettiğiniz ilk şey, ayrıntılara gösterdiğiniz dikkat hakkında çok şey ortaya koymaktadır.

Kadınlar

Bu optik illüzyona ilk bakışta iki kadını gören kişilerin oldukça iyi gözlem becerilerine sahip oldukları söyleniyor, uzmanlara göre herhangi bir temel bilgiyi kaçırmamak için yeterli.

Köpek

Aslında iki boyutlu bir görüntünün daha derinlerinde, mesa benzeri yer biçiminden çıkıyormuş gibi görünen bir köpeğin başı var. Köpeği ilk fark eden gözlemciler, ortalamanın biraz üzerinde geziniyor.

Yüz


Resmi biraz uzaklaştırıp baktığınızda ve başınızı hafif sağa eğdiğinizde resmin genelini kapsayan bir yüz görmüş olabilirsiniz. Uzman analizi, bir insan yüzünü hemen görebilenlerin ayrıntılara kusursuz bir dikkat gösterdiklerini ve bu güçlü vizyon sayesinde harika problem çözücüler olabileceklerini ileri sürüyor.

Resimde kaç üçgen görüyorsunuz? || Bizi takip edin: Facebook, TwitterInstagram