Resimde kahve çekirdekleri arasına gizlenmiş adamı bulun

Resimde kahve çekirdekleri arasına ustaca gizlenmiş insan yüzünü bakalım kaç saniyede bulabileceksiniz?

kahve çekirdekleri

Optik illüzyonlar günümüzde netizenler için zihin karmaşası oluşturur. Bu sebeple sizden istenilen süre içerisinde resimde gizlenen nesneyi veya bir objeyi bulmanızı ister. Şimdi paylaşacağımız optik illüzyon resminin içinde gizlenen bir adam var. Onu 10 saniyede bulmanız gerekiyor.

Aşağıda paylaşılan bu görsel, her tarafa dağılmış kahve çekirdekleriyle dolu bir sahneyi gösteriyor. Bu optik illüzyon, 10 saniye içinde kahve çekirdeklerinin içindeki bir adamı görmenizi istiyor.


Optik illüzyonlar, bireylerin zeka düzeylerini belirlemek için büyük kaynaklardır. Ancak bunlar zekayı belirlemek için tek kaynak değildir. Gerçek IQ seviyenizi gerçekten anlamanız gerekiyorsa, profesyonel olarak tasarlanmış IQ testlerine girmeniz önerilir.

Resimdeki gizli yüzü 10 saniyede bulabildiniz mi?

Bulamayanlar için görseli yakınlaştırıyoruz, daha dikkatli bakın:

adam

Optik illüzyonlar, insan beynini kandıran akıl almaz görüntülerdir. Gerçek, fizyolojik ve bilişsel yanılsamalar olmak üzere üç tür optik yanılsama vardır. Tüm bu optik yanılsamalar, insan beynini kandıran merkezi bir temaya sahiptir.


Eğlence faktörünün yanı sıra, optik illüzyonlar zeka seviyenizi test etmenin harika bir yoludur. Arkadaşlarınız ve aileniz arasında gözlem becerilerinizi kanıtlamak için harika bir yoldur ve gençler ve yetişkinler için harika bir eğlence kaynağıdır. Gözlem becerilerinizi test etmeye hazır mısınız? Bu optik illüzyon mücadelesini şimdi deneyin.

Kahve çekirdekleri arasına saklanan yüzü fark ettiniz mi?

Optik illüzyonlar, beyniniz için biraz egzersiz sağlamanın yanı sıra gözlem becerilerinizi geliştirmenin eğlenceli bir yoludur. Bir optik illüzyon problemini çözmenin en iyi yolu, görüntüyü dikkatlice incelemek ve gizli öğeyi aramaktır.

Bu meydan okumada olduğu gibi, kahve çekirdekleri arasında gizlenmiş bir adamın yüzünü bulmanız isteniyor. Gizli adamı gördün mü?

İpucu:

Bir ipucuna mı ihtiyacınız var? Resimde bir insan yüzü bulmanız gerekiyor. Adamın alnı, burnu ve tek gözü görünüyor. Yani el ayak aramayın.


İşte cevap


Belirtilen süre içerisinde kahve çekirdeklerinin arasında saklanan gizli adamın bulanları tebrik ediyoruz. Harika gözlem yeteneğin var.

gizli yüz

Resimdeki kelebeği 5 saniyede bulun || Bizi takip edin: Facebook, TwitterInstagram


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.