Halının üzerindeki telefonu bulabilir misiniz?

Ara bul oyunu: Resimde yer alan halının üzerindeki telefonu 13 saniye içinde bulabilecek misiniz?

halının üzerindeki

Cevap aşağıda – Optik yanılsamalar kişilerin zeka ve dikkat seviyelerini ölçmek açısından oldukça eğlenceli bulmacalar. Bu kez karşınıza Türkiye’den bir optik yanılsamayla çıkıyoruz. Aşağıdaki resimde halının desenleri arasına gizlenmiş bir akıllı telefon bulunmakta. Söz konusu test, sosyal medyada oldukça gündem oldu.

Uzmanlara göre 13 saniyede resimdeki telefonu bulanların IQ seviyesi 140’ın üzerinde çıkıyor. ‘Nesneyi tespit et’ optik illüzyonları eğlencelidir ve genellikle çözmesi ödüllendiricidir. İnternet, insanları göz önünde gizlenmiş nesneleri bulmaya zorlayan çok sayıda paylaşımla doludur. Tıpkı içine bir telefonun gizlendiği bu resim gibi.


Resimdeki telefonu bulabildiniz mi?

Resimde, bir tarafında beyaz renkli bir masanın tutulduğu yerde bir halı gösterilmektedir. Halı beyaz zemin üzerine mavi ve siyah renkli motiflere sahiptir. Ve halının üzerinde duran bir telefon var.

Ne kadar hızlı fark edebileceğinizi görmek için resme bir göz atın.

Halının üzerindeki telefon nerede?

Bu tür optik illüzyon meydan okumaları, gözlem becerilerinizi ve zekanızı teste tabi tutmanın harika bir yoludur. Bu, zekanızı test etmenin en basit yollarından biridir, bunu yapmanın daha karmaşık başka yolları da vardır.

IQ seviyenizi gerçekten bilmek istiyorsanız, profesyonelce oluşturulmuş IQ testleri öğrenmenin en iyi yoludur.

İpucu: Telefon kabı, halı ile aynı desende…

Cevap

Verilen süre içinde halının üzerinde duran telefonu görmeyi başardınız mı? O zaman sizi tebrik ediyoruz. Fakat hala kafanı kaşıyorsan, işte cevap. Telefon, masanın ayaklarından birinin yanında, halının tam kenarında duruyor.

İşte halının üzerindeki telefonun yeri:

cevap


Bu optik illüzyon resmi, gözlem ve zeka seviyenizin basit bir testiydi. Bu bulmacayı öngörülen süre içinde çözmek için yanal düşünmeyi uygulamanız gerekir.

İki resim arasındaki 3 farkı bulabilecek misiniz? || Bizi takip edin: Facebook, TwitterInstagram