Resimde gizli kediyi bulabilecek misiniz?

Bu optik illüzyon testinde resimde bir kedi gizli ve bulmak oldukça zor. Bu testteki kediyi ancak üstün zekalı insanlar bulabiliyor.

gizli kediyi

Resimde gizli kediyi bulabilecek misiniz? Bu illüzyonda, evinin yakınında bir yerde bir kedi saklandığı için temizlikçi kadının kızgın olduğunu görebiliriz. Bir süpürge tutuyor ve yanında bir kova tutuluyor. Arkasında tahta bir kapı var ve bazı giysiler asılı. Ama resmin içinde bir yerlerde bir kedi saklanıyor.

İllüzyon, izleyicilere “Kediyi bulabilir misin?” diye soruyor. IQ’su yüksek olan kişilerin bu görseldeki gizli kediyi bulabilecekleri iddia edildi. Bu optik illüzyon görüntüsü, IQ’nuzu test etmenin başka bir eğlenceli yoludur. Ancak, gerçek bir IQ testi yapmak, IQ seviyenizi öğrenmenin iyi bir yoludur.


Gizli kedi nerede?

Optik illüzyon görüntüsünde gizli hayvanları bulmaktan hoşlanıyor musunuz? O halde bu eğlenceli IQ testi tam size göre! Fiziksel, fizyolojik ve bilişsel yanılsamalar dahil birçok optik yanılsama görmüş olmalısınız. Optik yanılsama, bir nesnenin veya çizimin ya da beynin nesneleri algılama biçimine meydan okuyan insanların akıl almaz, son derece büyüleyici, şekil değiştiren bir görüntüsüdür. Böyle zekice bir illüstrasyon, resmin içindeki temizlikçi kadının etrafına gizlenmiş bir kedinin olduğu resimde görülebilir.


Bulabildiniz mi?

Görüntü, temizlikçi kadının resminin içine gizlenmiş kediyi bulmaya çalışan binlerce yetişkinin kafasını kaşımasına neden oldu. Resmin içinde kamufle edilen kediyi bulabilenlerin dikkat seviyesinin çok yüksek olduğunu belirten uzmanlar, bu kişilerin istihbarat servislerinde ajan olarak çalışabilecek yetenekte olduğu yorumunda bulundu.

Çalışmalar, beyninizi zor bulmacalarla ne kadar çok çalıştırırsanız, o kadar akıllı olma eğiliminde olduğunuzu gösteriyor. Optik illüzyonlar her zaman beynimizin nasıl çalıştığına dair büyüleyici bilgiler verir. Belirli renk, ışık ve desen kombinasyonları, beynimizi orada olmayan bir şeyi görsel olarak algılaması için kandırabilir. Öyleyse bize söyleyin, bu optik illüzyon görüntüsünün içinde Kedi’yi gördünüz mü?

Cevap:


Görüntüdeki gizli kediyi bulmakta zorlanıyorsanız, kadının sol elinin yakınına dikkatlice bakın. Kediyi kadının yüzü ile süpürge arasında göreceksiniz. Hala gizli kediyi bulamıyorsanız, aşağıdaki resme bakabilirsiniz.

gizli kedi

Yüzde 100 doğru çıkan bilinçaltı kişilik testi || Bizi takip edin: Facebook, TwitterInstagram