Resimdeki 5 sayısını bulun: Cevaba baksanız bile tekrar bulmanız zor!

Resimde birçok 2 sayısının arasında bir tane 5 gizli. Kolay görünüyor ancak aşağıda yer alan cevaba bakılsa bile bulmacada 5’i tekrar bulmakta zorlanıyorlar.

Resimdeki 5

Hem yetişkinlerin hem de çocukların en sevdiği bulmaca olarak bilinen ara ve bul mücadelesi, zeka seviyenizi test etmek için mükemmel bir araç. Gözlem becerilerinizin ne kadar iyi olduğunu öğrenmek ister misiniz? O zaman bu görseldeki 5 sayısını 5 saniye içinde bulmaya çalışın.

Optik illüzyon (göz yanılması) ustalığı

2 sayılarının alt alta yerleşimi bir göz yanılması oluşturarak, 2’lerin arasında göz gezdirerek 5’i ararken tüm sayıların 5 ve 2 gibi görünmesini sağlıyor. 


Ara ve bul bulmacasının arkasındaki temel kavram, bir görüntüdeki gizli bir şeyi veya nesneyi bulmayı içerir. Bu etkinlikte, kullanıcıların belirli bir süre içinde görüntüdeki şeyi veya nesneyi araması gerekir.

Gözlem becerilerinizi test etmenin ve geliştirmenin en iyi yollarından biridir. Bu etkinliğin en güzel yanı, bireysel olarak veya gruplar halinde deneyebilmenizdir.

Bireysel olarak denendiğinde, size gözlem becerilerinizin seviyesini anlama fırsatı verir ve gruplar halinde, grup içinde kimin en iyi gözlem becerilerine sahip olduğunu belirlemenize yardımcı olabilir. Gözlem becerilerinizin ne kadar iyi olduğunu kontrol etmek ister misiniz? O zaman şimdi bu hızlı mücadeleyi deneyin.


Resimdeki 5 rakamını 5 saniyede bulabilir misiniz?

Yukarıda paylaşılan görselde bir 2 numara havuzu var ve 2’lerin arasında 5 rakamı gizli, 5 saniye içinde fark etmeniz gerekiyor. Kullanıcılar tarafından gerekli süre içinde çözülebilecek kolay bir görev olduğu için süre sınırı kısadır.

Bunun dışında, gözlem becerilerinizi test etmek için iyi bir yoldur. 5 sayısını 5 saniyede bulmayı başaran kişi mutlaka iyi bir gözlem yeteneğine sahiptir. Bu zorluğu çözmenin en iyi yolu, görüntüyü dikkatlice gözlemlemek ve 5 gibi görünen herhangi bir sayı bulmaktır.

Buldunuz mu?

5 numarayı gördünüz mü? Yakından bak, numara resimde görünebilir. Bu meydan okuma, gözlem becerilerinizi test etmenin harika bir yoludur. Nispeten daha kısa zaman sınırı, onu daha da zorlaştırıyor.

Sadece birkaç saniye kaldı, bu yüzden acele edin. Bir ipucuna mı ihtiyacınız var? Hadi bakalım. 5 rakamı görüntünün sağ tarafında değil. Şimdi, 5 sayısını buldunuz mu? Ayrılan 5 saniye bitti. Kaçınız gizli numarayı bulabildiniz?

Cevap:


Numarayı bulanlar, mükemmel durumsal farkındalık ve gözlem becerilerine sahiptir. Bazılarınız hala görseldeki 5 sayısını arıyor olabilir. Aramayı şimdi durdurabilirsiniz. Cevabı merak mı ediyorsunuz? Aşağıda çözümü sağlıyoruz.

bulmaca cevabı

Ara bul meydan okuma oyunu: Halının üzerindeki telefonu bulabilir misiniz? || Bizi takip edin: Facebook, TwitterInstagram