Resimde 4 gizli yüzü 9 saniyede bulanların IQ’su 160 çıkıyor!

Resimde 4 gizli yüz var. 4 gizli yüzün hepsini 9 saniye içinde görüyorsanız, bir dahisiniz! Bu optik illüzyon mücadelesini şimdi deneyin.

Resimde 4 gizli

Resimde 4 gizli yüzü 9 saniyede bulanların IQ’su 160 çıkıyor! (Yanıt aşağıda)

Optik illüzyonlar, algımızı zorlayan ve gözlem becerilerimizi test eden görüntülerdir. Tüm optik yanılsamaların ana teması, insanın görsel sistemiyle oyunlar oynamaktır, bu nedenle “görsel yanılsamalar” olarak da bilinirler.


Optik illüzyonların düzenli olarak uygulanması, bireylerde gözlem ve konsantrasyonu artırmaya yardımcı olabilir. Gözlem becerilerinizi geliştirmek ister misiniz? Başlayalım.

Resimde 4 gizli yüzü bulabilecek misiniz?

Resimde, elinde tüfekle dışarıda duran bir kişi gösterilmektedir. Şapka takıyor. Kişi, birisini veya bir şeyi arıyor gibi görünüyor. Başlıktan da anlaşılacağı gibi görselde 4 gizli yüz var ve kişi onları arıyor. Sizin için zorluk, 4 gizli yüzü 9 saniye içinde tespit etmektir. İnsanların sadece %3’ü verilen zaman sınırı için gizli yüzleri tespit etmeyi başardı. Yapabilir misin?

Gizli yüzleri bulabildiniz mi?

Görüntü 4 gizli yüz içeriyor ve sizin için görev, bunları 9 saniyelik süre sınırı içinde aramak. Bu zorlu bir meydan okumadır ve olağanüstü gözlem becerilerine sahip kişiler, gizli yüzleri zaman sınırı içinde tespit edebilir. Bu resimdeki tüm gizli yüzleri buldunuz mu?


Dört gizli yüz, ilk bakışta fark edilmelerini zorlaştıracak şekilde çevreyle ustalıkla harmanlanmıştır. Acele edin, zaman tükeniyor. Dikkatinizi görüntüye odaklayın ve insan yüzüne benzeyen herhangi bir şey fark edip etmediğinize bakın. Gizli yüzler bu resimde herhangi bir yerde bulunabilir, tüm alanları taramak için resmi yakınlaştırıp uzaklaştırabilirsiniz. Şimdi, görüyor musun?

Optik illüzyon testi çözümü:

Süre doldu. Kaçınız tüm gizli yüzleri zaman sınırı içinde bulabildiniz? Tüm gizli yüzleri tespit edenleri tebrik ederiz. Mükemmel gözlem becerileriniz var. Tüm gizli yüzlerin nerede olduğunu merak mı ediyorsunuz? Hemen aşağıdaki cevaba atlayın.

İşte resimdeki gizli yüzler:

optik illüzyon cevap


Cevap: Dört gizli yüz, görüntünün sağ tarafında bulunur ve tüm yüzlerin konumu, kolay tanımlama için kırmızı bir daire ile işaretlenir. Kaç saniyede bulabildiniz?

Astroloji: Mart 2023 aylık burç yorumları


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.