Resimde ilk bakışta ne görüyorsunuz?

Aşağıdaki resimde ilk bakışta gördüğünüz şey kişiliğiniz hakkında derin ipuçları veriyor. İşte sosyal medyada büyük ilgi çeken psikolojik kişilik testleri…

resimde ilk

Resimde ilk bakışta ne görüyorsunuz? 

Kişilik Testleri

Resimlerde hazırlanan kişilik testleri karakterler hakkında bilgi veriyor. Optik illüzyonlar, algımızı zorlayan ve gözlem becerilerimizi test eden görüntülerdir. Tüm optik yanılsamaların ana teması, insanın görsel sistemiyle oyunlar oynamaktır, bu nedenle “görsel yanılsamalar” olarak da bilinirler.


Soru 1: Resimde ilk bakışta ne görüyorsunuz?

resimde ilk bakışta

Aslan. Bu resimde bir aslan görüyorsanız korkularınızla yüzleşmekten çekinmeyen cesur bir yapınız var demektir.

Egzotik bir kuş. Yaratıcı bir yanınız var ve dünyayı daha iyi bir yer yapmak için değiştirmek adına derin arzulara sahipsiniz.

Soru 2: Resimde ilk gördüğünüz ne?

ördek kuş

Ördek. İlk bakışta bir ördek gördüyseniz hızlı duygu değişimleri yaşıyorsunuz. Ani kararlar almaya meyilli bir yapınız var.

Tavşan. Her hamlenizin sonuçlarını iyi hesap edersiniz. Duygularından çok mantığıyla hareket edenlerdensiniz. 

Soru 3: Peki burada ne görüyorsunuz?

kişilik testi

İki timsah. Her şeyi kontrol altında tutmak istiyorsunuz. Liderlik özelliklerine sahipsiniz.

Kuş. Eğer bu resme ilk bakışta bir kuş gördüyseniz yönlendirilmeye açık, sosyal bir kişisiniz. İnsanlarla kolay uzlaşabiliyorsunuz.

Soru 4: İlk gördüğünüz şey ne?

köpek

Köpek burnu. Resmi normal yoldan, soldan sağa doğru analiz etmişsiniz demektir. Problemlerin çözümünde mantıklı yolu tercih edenlerdensiniz.

Köpek kuyruğu ve ayağı. Resmi sağdan sola doğru incelemişsinizdir. Problemlerin çözümünde yaratıcı yaklaşımı tercih ediyorsunuz. Muhtemelen en orijinal fikirler size ait olanlar.


Soru 5: İlk ne dikkatinizi çekiyor?

köy kulübe

KÖY (KULÜBE, AĞAÇ VE KUŞ): Geleneklere değer veriyorsun. Basit ve huzurlu bir hayat arıyorsun.

FİL: İnsanlara saygılı, arkadaşlarına sadık birisin. Tam bir dert ortağısın.

Soru 6: İlk hangi hayvanı görüyorsun?

maymun kaplan

BONUS – Soru 8: Resimde ilk gördüğünüz çizgiroman karakteri hangisi?

batman

Wolverine karakterini görenler: Marvel evreni fanısınız. Tony Stark’ın karizması ve Kaptan Amerika’nın dayanıklılığını izlemeyi tercih edenlerdensiniz.

• Wolverine karakteri; olgun, yetenekli, deneyimli kahraman arketipinin somut örneğidir. Dünya Savaşı ve İç Savaş’ta yaşamış, iyileştirme faktörü ve adamantium pençeleri olan bir mutanttır. O ölümsüzdür, ancak yenilmez değildir ve aslında iyileştirme faktörü nedeniyle çoğu kez herkesten çok daha kötü yaralanır. Altın kalpli ancak yeri geldiğinde vahşi ve serseri bir karakterdir. Gelişmiş duyularıyla insanları nasıl takip edeceğini bilir. İyi bir gözlem yeteneğine sahiptir. Birçok yabancı dili konuşabilmektedir. Kültürlüdür. İyi bir iletişimcidir. Zaman zaman huysuz ve sinirli olabilir.

İki Batman görenler: Gördüğünüz şey birbirine bakan iki Batman ise DC evreni fanısınız. Gotham şehrinin karanlık sokakları daha çok ilginizi çekiyor.


• Bruce Wayne, karmaşık bir karakterdir. İnsanları önemsiyor ve idealist bir şekilde onların daha iyi doğalarına ve ikinci şanslarına inanıyor, ancak ilişkilerin temellerinden ikisiyle mücadele ediyor: iletişim ve dürüstlük. Karanlık bir mizah anlayışı vardır, takıntılıdır ve yargılayıcı ve ikiyüzlü olabilir. Son derece korkunç bir şehirde özünde bir idealisttir. Bruce son derece özeldir. Her şeyi kendine yakın tutar: duygular, planlar, güven seviyeleri. Takıntılı bir karakterdir. Son derece tedbirli, en iyi ihtimalle içine kapanık ve temkinli, en kötü ihtimalle de antisosyal ve paranoyaktır.

Resimde 4 gizli yüzü 9 saniyede bulanların IQ’su 160 çıkıyor! || Bizi takip edin: Facebook, TwitterInstagram


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.